Wpisz i kliknij enter

Undermathic – Indistinct Face

Artysta zapowiadał, że wyda swój najnowszy album „Indistinct Face” w 2012 roku. Nie udało się. Ale materiał pojawił się już pod koniec lutego 2013 roku. Posłuchajcie muzyki Macieja Paszkiewicza (aka Undermathic) z jego płyty „Indistinct Face”.

Jakiś czas temu Nowa Muzyka pisała o twórczości Paszkiewicza w związku z wydaniem jego krążka „10:10pm” (2010). Tym samym odsyłam Was do poprzedniego wpisu, gdzie znajdziecie więcej szczegółów na temat Undermathic. Poniżej nagranie „Big City Nights” z krążka „10:10pm”.

W tym roku Undermathic opublikował swój trzeci album studyjny „Indistinct Face” nakładem amerykańskiej oficyny Tympanik Audio. Dwie poprzednie płyty Paszkiewicza również wydała ta sama chicagowska wytwórnia.

Jak sam Paszkiewicz przyznaje:

Nie należy interpretować jedynie „Indistinct Face” jako kolejnego przykładu muzyki elektronicznej, lecz całość postrzegać w kierunku muzyki organicznej, zbudowanej z setek dziwnych, ciepłych i żywych brzmień.

Album „Indistinct Face” jest zdecydowanie bardziej dojrzałym materiałem od dwóch pierwszych płyt Undermathic, a czego znakomitym dowodem są trzy pierwsze kompozycje: „Still On The Border”, „Three Different Worlds” i „Simply Ask”. Na „Indistinct Face” znajdziemy m.in. mnóstwo industrialnych brzmień podszytych monstrualną siłą partii analogowych syntezatorów. Posłuchajcie choćby dwóch nagrań: „Still On The Border” i „Three Different Worlds”, aby się o tym przekonać.

W roku 2011 ukazała się ponadto składanka „Deleted (1999-2006)”, na której znalazły się niektóre stare, niepublikowane utwory. Płytę tę można za darmo pobrać ze strony Bandcamp artysty.

 

Oficjalna strona Undermathic »


Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zirds
9 lat temu

Brzmi nadal tak srogo jak to lubię u artystów z TA, ale rzeczywiście jest „dojrzalsza” od 10:10PM. Będę musiał się bardziej przysłuchać tej płycie.

_}{_Comp_{}_
_}{_Comp_{}_
9 lat temu

Kawał dobrej muzy, muszę przyznać bez bicia. Dzięki za ten namiar!

Polecamy

Daft Punk / Syny

Zespoły kończą swoją działalność. Proste, nie?