Wpisz i kliknij enter

Nowe polecenia na OFF-ie

Oto kolejni zagraniczni artyści, którzy pojawią się na katowickim festiwalu, a których warto zarekomendować naszym Czytelnikom.

Arthur Ashin, występujący pod pseudonimem Autre Ne Veut, tworzy autorską wersję muzyki R&B, w której David Byrne przechadza się pod rękę z Rihanną. Druga płyta Autre Ne Veut, zatytułowana „Anxiety”, zachwyca możliwościami głosowymi głównego bohatera i unikalnymi kompozycjami. Czy równie ciekawie wypadnie na żywo?

Rudi Zygadlo ma polskie korzenie, dorastał w Glasgow, ale mieszka w Berlinie – miejscu wciąż idealnym do tworzenia muzyki, która czerpie inspiracje z wielu gatunków i epok. Jesienią ubiegłego roku wydał swoją drugą płytę dla Planet Mu, zatytułowaną „Tragicomedies”. Dowiódł, że jest jednym z najbardziej oryginalnych przedstawicieli pokolenia, które ma dusze i wrażliwość song-writerów, ale nad gitarę akustyczną przedkłada współczesne, elektroniczne środki wyrazu.

Pomiędzy witch-housem a dark ambientem straszy dronami i kusi melancholijną melodyką Holy Other, tajemniczy producent podróżujący – zarówno dosłownie, jak i metaforycznie, za sprawą swojej muzyki – pomiędzy Berlinem a Manchesterem. Jeśli oprze się głównie na materiale z ubiegłorocznego albumu „Held”, wydanego przez modną wytwórnię Tri Angle, będzie to najbardziej klimatyczny koncert festiwalu.

Glass Animals to kwartet z Oksfordu, który pierwsze koncertowe szlify zdobywał na tym samym klubowym szlaku, który w swoim czasie przechodzili Radiohead. Już wydana w ubiegłym roku epka „Leaflings” intrygowała oryginalnym brzmieniem i atmosferą niesamowitości, a wydany właśnie singel „Black Mambo / Exxus”,debiut Glass Animals w barwach należącej do Paula Epwortha wytwórni Wolf Tone, to kolejny krok naprzód tego znakomitego zespołu.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
atleta
atleta
7 lat temu

holy other! zajebiście!
hipsterzy! co jest!? nie cieszycie się?!
lepiej zasysać muzę z blogów i wysiadywać w starbaksie, czy w innych kawiarenkach, zależnie od miasta. hah, holy other! zajebiście!

Polecamy

W obronie samego siebie – rozmowa z MONOH

Szwajcarski muzyk Roger Odermatt (aka MONOH) łączy na swojej debiutanckiej EP-ce brzmienie indyjskiego sitaru z elektroniką. Pytamy go o kulisy powstawania tego materiału, a także jak