Wpisz i kliknij enter

Sinusoidalne melodie

Jakie brzmienie jest ostatnimi czasy miłe dla uszu Sinusoidal? Michał Siwak rekomenduje czytelnikom Nowej Muzyki swoje ostatnie zdobycze…

Duet Sinusoidal wszystkim (zwłaszcza wrocławskim) entuzjastom celebrowania wolnego czasu w atmosferycznych punktach miasta jest zapewne dobrze znany. Nie tak dawno mogliśmy trzymać kciuki za Adriannę Styrcz śmiało poczynającą na scenie Red Bull Music Academy Bass Camp we Wrocławiu. Później jednak nadszedł nieco przedłużony sezon ogórkowy, aż do 30 sierpnia, kiedy duet zaprezentował się podczas konkursu na muzyczną interpretację tekstu Juliana Tuwima mającego miejsce w Łodzi. Na tę okoliczność przygotował utwór „Melodia” i… z niecierpliwością oczekuje na wyniki.

Sinusoidal-Melodia

Postanowiliśmy zatem zapytać jak miewa się Sinusoidal oraz kiedy urzeknie nas dawką nowego materiału i poczęstuje porcją scenicznego animuszu. Jakie brzmienie jest ostatnimi czasy miłe dla ich uszu i co mogliby polecić czytelnikom Nowej Muzyki? Na nasze trzy pytania odpowiada połowa duetu-Michał Siwak.

Czego ostatnio słuchasz?

To pytanie dość kłopotliwe, bo słucham tak wielu rzeczy, że trudno to zgrabnie ogarnąć. Szperam i tworzę w Youtubie playlisty, dodaję do ulubionych, żeby nie zapomnieć co mi się podobało. Od zawsze jednak byłem fanem słuchania całych albumów. W obecnym natłoku ciekawych pozycji wydawniczych oraz ograniczonych funduszy bądź miejsca, muszę dokonywać selekcji. Ostatnio zakupione przeze mnie zdobycze to: Mount Kimbie-Cold Spring Fault Less Youth (doskonały numer z King Krule), Boards of Canada-Tomorrow’s Harvest (wspaniały powrót Szkotów po ośmioletniej przerwie), Atoms For Peace – AMOK (Thoma Yorke’a uwielbiam bezgranicznie w każdym wydaniu), Jono McCleery – Fire in My Hands (bardzo dobra rzecz od Ninja Tune) oraz zdolni chłopcy z You Know Me Records-Teielte – Crystalline EP i Sobura – Organic Lo-fi.


Mount Kimbie – Cold Spring Fault Less Youth

Mount Kimbie-You Took Your Time (feat. King Krule)

Boards of Canada-Reach for the Dead

Atoms For Peace-Ingenue

Jono McCleery-Painted Blue


Teielte – Hate [UKM 023]


Sobura-Psycho

Nad czym aktualnie pracujecie?

Obecnie pracujemy nad nowym materiałem. Jesienią planujemy wydać epkę, a w nowym roku cały album. Pobocznie zbieramy numery na nasze solowe wydawnictwa. To jednak ze spokojem. Najpierw nowy Sinusoidal.

Gdzie będzie można ujrzeć Sinusoidal w najbliższym czasie?

Na razie wstrzymujemy się z koncertami. Adrianna wyjeżdża na jakiś czas za granicę, a ja pracuję w studio nad nowymi numerami. O wszelkich wydarzeniach będziemy zresztą informować. Koncertowanie na pewno zacznie się wraz z ukazaniem się nowego materiału.

Sinusoidal na FB https://www.facebook.com/sinusoidalpoland?fref=ts

i na Discogs www.discogs.com/artist/SinusoidalJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy