Wpisz i kliknij enter

Bionulor powrócił z nowym materiałem

Bionulor razy dwa!

Dwie najnowsze płyty Bionulora ukazały się 1 października i zawierają wyłącznie premierowy, niepublikowany wcześniej materiał (onironlabel.com). W roku 2012 Bionulor wydał album „Erik” (Requiem Records), a na stronie Nowej Muzyki znajdziecie wywiad z artystą dotyczący tego krążka.

Tegoroczne wydawnictwa Bionulora mają charakter dokumentalny i są ścieżkami dźwiękowymi, które powstały specjalnie na potrzeby przedstawień teatralnych. Twórca projektu, Sebastian Banaszczyk, jest z zawodu aktorem i mariaż jego muzyki ze światem teatru był tylko kwestią czasu.

Muzyka powstała, jak to zawsze bywa w przypadku Bionulora za pomocą metody „100% sound recycling”, a za materiał wyjściowy posłużyły: dźwięki instrumentów klasycznych odnośnie „Koriolana” i nagranie oddechu aktorki Sylwii Oksiuty występującej w monodramie „SKAZAna”.

Bionulor - Theatre Music For CoriolanusPierwszym krążkiem z tego zestawu jest płyta „Coriolanus”, czyli muzyka do przedstawienia „Koriolana” Williama Shakespeare’a, będącego nieco odświeżoną i osadzoną w realiach politycznego medialnego spektaklu XXI wieku wersją tragedii wielkiego angielskiego dramaturga. Premiera sztuki w reżyserii Gabriela Gietzky’ego odbyła się (10.06.2011 r.) w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

Bionulor - Theatre Music For SKAZAnaDrugi longplay „SKAZAna” jest dźwiękowym obrazem do autorskiego monodramu Sylwii Oksiuty „SKAZAna”, podejmującego temat molestowanej seksualnie przez ojczyma dziewczynki, którego premiera miała miejsce (06.03.2012 r.) w Teatrze im. Mickiewicza w Częstochowie.

Bionulor »
Bionulor.bigcartel.com »
Profil na Facebooku »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
sencza
sencza
10 lat temu

Cd-r’y po 25zl?! Wolne zarty! To w mono mozna w tej cenie kupić CD! (Tez w ekopaku).
Ze nu a

Polecamy

Daft Punk / Syny

Zespoły kończą swoją działalność. Proste, nie?