Wpisz i kliknij enter

Marc Houle w 1500m2

W trakcie, gdy światowa scena EDM nadal debatuje nad meritum „wciskania play”, weteran techno Marc Houle od ponad dziesięciu lat zaskakuje publiczność swoimi występami na żywo, które ewoluują z nocy na noc, jeżdżąc od jednego miasta do drugiego, grając w klubach i na festiwalach całego świata.

Wychowany w sąsiadującym z Detroit , Windsorze w Ontario, w tej samej płodnej muzycznej społeczności, dzięki, której  między innymi powstała wytwórnia Minus  – Richiego Hawtina, byłego szefa i mentora Marca. Obsesja Houle’a na punkcie elektronicznych dźwięków sięga czasów odgłosów wydawanych przez gry wideo z lat 80-tych i starych syntezatorów – choć zbyt wielu artystów muzyki elektronicznej używa tych narzędzi tylko dla wygody,  Houle wykorzystuje je z oddaniem, które można znaleźć u niewielu producentów.

Rezultaty są nadzwyczajne – trwająca dekadę kariera i single wydane zarówno przez wytwórnie Minus Hawtinga, jak i  jego własny label Items & Things, nie tylko zdefiniowały minimalistyczne dźwięki początków XXI wieku (kawałek „On It), ale także całkowite przekroczeniem granic gatunku poprzez połączenie wpływów muzyki industrialnej, disco i new wave (” Undercover”).

Oddany występom na żywo, przybywa na każdym gig uzbrojony, nie tylko w pięć znakomitych albumów (dziesiątki ulubionych singli i remiksów wydanych pod własnym nazwiskiem lub jako Raid Over Moscow lub Run Stop Rstore ), ale również z setkami znakomitych niewydanych utworów, którymi podkręca w nieoczekiwanych momentach swoje imprezy.

Wydaje się, że czas dla Houle’a nie zwalnia  – 2013 to bardzo owocny rok z mnóstwem nowych kawałków,  począwszy od wydanej w maju EPki z jedną z największych gwiazd techno – Miss Kittin , po kolejny mini-album wydany we wrześniu z Click Boxem ze stajni  Items & Things. Pełny album artysty zapowiedziany został na wiosnę 2014, a nowe remiksy i wydania przypomną o nim jeszcze nie raz w zbliżającym się roku.*

 

Line up:

MARC HOULE (Items & Things / Minus // US)

bshosa

Warsaw Calling

Time2play

Sovinsky

 

18.10.2013

start: 22:00

 

1500m2 do wynajęcia

ul. Solec 18/20, Warszawa

 

Bilety: 25/30 PLN

Presale: Biletomat.pl, Muno.pl, Ticketpro.pl

 

Więcej info: www.1500m2.com

 

*materiały są własnością promotoraJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy