Karenn – Grapefruit Regret
Paweł Gzyl:

Pariah i Blawan improwizują.

Moor Mother – Analog Fluids Of Sonic Black Holes
Jarek Szczęsny:

Hałas i chaos.

Jazz Band Młynarski-Masecki – Płyta z zadrą w sercu
Jarek Szczęsny:

Jedna dla wszystkich.

Shapednoise – Aesthesis
Paweł Gzyl:

Nieznane mutacje basowych brzmień.

A Winged Victory for the Sullen – „The Undivided Five”
Mateusz Piżyński:

Ambientowe nowości z Ninja Tune

Enchanted Hunters – Dwunasty Dom
Krzysiek Stęplowski:

Czasem naprawdę warto czekać. Warto wypatrywać, nawet latami, jeśli tylko cierpliwość nagrodzona ma być w taki sposób.

Ecnahnted Hunters Dwunasty Dom
Rrose – Hymn To Moisture
Paweł Gzyl:

Techno w stylu Marcela Duchampa.

Trzaska/Mazurkiewicz/Szpura – North Meridian
Jarek Szczęsny:

Można się spocić od samego słuchania.

Giant Swan – Giant Swan
Paweł Gzyl:

Czy znany ze świetnych koncertów duet sprawdził się również w studiu?

Floating Spectrum – A Point Between
Jarek Szczęsny:

Cyfrowy pomnik przyrody.

Bleu Roi – Dark/Light
Łukasz Komła:

Wiosną ubiegłego roku wsłuchiwaliśmy się w singiel szwajcarskiego projektu Bleu Roi, a przed kilkoma dniami ukazała się ich nowa EP-ka „Dark/Light”, którą przybliżamy i jednocześnie o niej rozmawiamy z Jennifer Jans.

Traversable Wormhole – Regions Of Time
Paweł Gzyl:

Adam X wraca do projektu sprzed dekady.

Sudan Archives – Athena
Jarek Szczęsny:

Do diabła z dobrymi radami.

Planetary Assault Systems – Plantae
Paweł Gzyl:

W stronę psychodelii.Nowy album Bena Frosta

„Aurora” to tytuł nowej płyty Bena Frosta, której premiera odbędzie się 26 maja.

„Aurora” jest obdarta ze wszystkich ozdób, które znajdowały się na poprzednich płytach Frosta – nie usłyszymy tu gitar, pianina, instrumentów smyczkowych i naturalnej intymności. Proponuje za to nowy świat syntetycznych kształtów i zjawisk galaktycznych. Płyta została nagrana w składzie: Ben Frost, Greg Foxa (ex-Liturgy), Shahzad Ismaily (Marc Ribot, Will Oldham, John Zorn, Bly de Blyant) i Thor Harris (Swans). Materiał powstał w Demokratycznej Republice Konga, a zmiksował go w Reykjaviku Valgeir Sigurosson z Bedroom Community.

Na nadchodzącym albumie Ben Frost opowiada o przyszłości, gdzie zniszczone nocne kluby oświetlane są racami, a muzyka z systemów nagłośnieniowych zagłuszana jest przez silniki spalinowe, które napędzają te systemy.

„Aurora” będzie dziesiątym wydawnictwem w dorobku Frosta i pierwszym od czasu docenionej płyty „By the Throat” z 2009 roku. Nadchodzący krążek promuje seria filmów Trevora Tweetena i Richarda Mosse. Płytę wyda brytyjska wytwórnia Mute. Longplay można zamówić już teraz w preorderze na stronie Bandcamp Bena Frosta.

Urodzony w 1980 roku w  Melbourne Frost w 2005 roku przeniósł się do Reykjaviku i rozpoczął współpracę z Valgeirem Sigurossonem oraz Nico Muhlym, z którymi powołał do życia label/kolektyw pod nazwą Bedroom Community.

W 2010 roku Ben Forst został wybrany przez Briana Eno do współpracy przy projekcie Solaris – w ciągu roku wraz z Sinfoniettą Cracovią stworzyli muzykę inspirowaną powieścią Stanisława Lema. Frost i Eno nadal działają wspólnie przy innych projektach.

Frost regularnie pracuje z innymi muzykami i artystami, przy produkcji albumów takich jak Swans „The Seer”, Colin Stetson „New History Warfare” i różnymi wydawnictwami Bedroom Community. Przygotowuje także muzykę do spektakli teatralnych, filmów i tworzy instalacje dźwiękowe. W ubiegłym roku zadebiutował jako reżyser oraz skomponował operę.

 

 

 

 

Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

komentarze 2

  1. paide

    jakkolwiek bym liczył to nie wychodzi 5 albumów, z kolei discogs namnożył ich aż 8 (nie licząc Aurory)

    • Łukasz Komła

      Dzięki za czujne oko! Myślę, że można śmiało określić album „Aurora” jako piąty pełnowymiarowy materiał Frosta, od czasu pojawienia się krążka „By the Throat” (2009). Dlatego, iż „The Invisibles” (2010) – soundtrack, „Sólaris” (2011) – w duecie, „Sleeping Beauty” (2011) – soundtrack, „Black Marrow” – muzyka do tanecznego przedstawienia, jak również „F a R” (2013) i na końcu „Aurora” (2014) – jako pełna solowa płyta nie będąca soundtrackiem etc.Pozdrawiam!