Wpisz i kliknij enter

Halfway Festival 2014

W najbliższy piątek (27.06) w Białymstoku rozpocznie się trzecia edycja Halfway Festival. Organizatorzy imprezy uzupełnili line-up o trzy nowe nazwiska.

Lisa HanniganLisa Hannigan – irlandzka wokalistka, multiinstrumentalista i kompozytorka, czyli klasyczna „Zosia-samosia”. Swoją muzyczną karierę zaczęła już w wieku 6 lat, choć świat usłyszał o niej, gdy rozpoczęła współpracę z Damianem Ricem. Ich muzyczna przyjaźń trwała około 7 lat. W tym czasie Lisa objechała niemal cały świat koncertując wraz z D. Ricem, zdobyła muzyczne doświadczenie, gościła na kilku płytach swoich muzycznych przyjaciół i… pisała piosenki. Do szuflady. Przynajmniej na początku. Jednak już pod koniec 2008 roku Lisa zadebiutowała jako samodzielna artystka albumem „Sea Saw”. Płyta odniosła wielki sukces w Irlandii i przyniosła artystce sporo nagród i wyróżnień. W 2011 roku młoda wokalistka wydała swoją drugą płytę zatytułowaną „Passenger”. W międzyczasie, w 2010 roku zawitała do Polski. Po 4 latach przerwy ponownie zobaczymy ją w Polsce. Lisa Hannigan podczas Halfway Festival zaprezentuje specjalny akustyczny program.

Keegan McInroeKeegan McInroe – teksańczyk z krwi i kości, jako samotny songwriter przemierza nie tylko Amerykę, ale coraz częściej poznaje Europę, po raz kolejny odwiedza Polskę, aby zaprezentować publiczności, jak sam to ujmuje „oryginalny gobelin amerykańskiej muzyki”. Dzielił dotychczas scenę z takimi znakomitościami jak Leon Russell, Ray Wylie Hubbard, Ian Moore, Eric McFadden, Otis Taylor, Randall Bramblett czy The Band of Heathens, a na scenie tegorocznego Halfway’a usłyszymy więc mieszankę starego country, bluesa i folku.

Sonia Pisze PiosenkiSonia Pisze Piosenki – to solowy projekt warszawskiej songwriterki Soni Wąsowskiej. Tworzącej piękne, subtelne, pełne emocji utwory. Pisze je jak ikony, z pietyzmem i cierpliwością. Nie stroni od zwierzeń i melancholii. Potrafi także zarazić radością, pozytywnie nastroić i wewnętrznie odrodzić. Przyznaje się do dwóch inspiracji: Cat Power i Laury Marling. Znana z warszawskich wieczorków songwriterskich oraz z wspólnych tras koncertowych z duetem Lilly Hates Roses. Bardzo ciepło przyjęta na koncertach w Polsce i Irlandii. Obecnie przygotowuje się do wydania swego debiutanckiego minialbumu, który ukaże się 26 czerwca nakładem FYH!

Więcej informacji na temat pozostałych artystów znajdziecie w naszym poprzednim wpisie.

Line-up:

27.06.2014 [piątek]:

– Overdriven Group

– Keegan McInroe

– Phosphorescent

 

28.06.2014 [sobota]:

– Sonia Pisze Piosenki

– Lord & the Liar

– Fismoll

– Pascal Pinon

– Theodore

– My Brightest Diamond

 

29.06.2014 [niedziela]:

– Navi

– Daniel Spaleniak

– Hymnalaya

– Lisa Hannigan

– Ewert and the Two Dragons

 

Karnety i bilety:

– Karnety w cenie 180 zł.

– Bilety jednodniowe w cenie 75/90/90 zł.

Bilety dostępne są na: www.oifp.eu oraz www.bilety24.pl

Strona Festiwalu: www.halfwayfestival.com

Strona Facebook: www.facebook.com/halfwayfestival

 Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
best prices on levitra

You’ve got to be kidding me-it’s so transparently clear now!

Mickey
8 lat temu

Posts like this make the innteert such a treasure trove

Polecamy