Wpisz i kliknij enter

Rongwrong

Pierwszy premierowy materiał legendarnego projektu, który dwie dekady temu wyznaczał nowe tropy polskiego post-industrialu.

Początkowo pod szyldem Rongwrong działało trzech artystów – Maciek Piaseczyński, Marcin Kamieniak i Piotr Gałczyński. W połowie lat 90. zrealizowali dwie płyty – „Epiphany” i „The Story Of Alfons Czahor” – które można dziś zaliczyć do klasyki rodzimego post-industrialu. Po prawie dwoch dekadach przerwy Maciek Piaseczyński zrealizował jako Rongwrong nowy materiał – „Krwy”.

Tytuł pochodzi od nazwy bagnistego terenu w sercu Puszczy Solskiej, z wodą o charakterystycznym rdzawym zabarwieniu, zawdzięczanym według miejscowych legend krwi partyzantów z czasów II wojny światowej. Inspiracją do powstania płyty stały się wydarzenia z tamtego okresu – prawdziwe historie i te spowite mgłą tajemnicy. Wywiady z byłymi partyzantami Zamojszczyzny, fotografie autorstwa Edwarda Buczka, przedstawiające życie Ludzi Lasu – legendarnych oddziałów partyzanckich Armii Krajowej: Wira, Woyny, Corda, Topoli i innych, uczestników bitwy pod Osuchami – największej bitwy partyzanckiej II Wojny Światowej, przybliżają atmosferę i klimat ówczesnej partyzantki.

Muzyczne to kontynuacja poprzednich dokonań Rongwrong o nieco bardziej wyciszonym charakterze. Na krążek składa się kolaż preparowanych dźwięków, od ambientowych smug i dronowych wyziewów, po mechaniczne rytmy i przetworzone głosy. Na wszystkim tym unosi się mroczna mgiełka niepokojącej tajemnicy – niczym w najlepszych produkcjach post-industrialnego nurtu. Dla wielbicieli elektronicznej awangardy – prawdziwa gratka.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy