Wpisz i kliknij enter

Tsigunz Fanfara Avantura

Tsigunz Fanfara Avantura to niespotykana w Polsce formuła bałkańskiej orkiestry dętej, dzięki której muzycy realizują własną, oryginalną wizję muzyki.

„Ogniowe strzelby współczesnej cyganistyki, kolekcjonerzy pol-muzowkich przydęć, szybcy i niebezpieczni królowie turbo groovu, cyniczni romantycy na granicy fałszu, po prostu tygrysy surowego brzmienia nu-gypsy!” – tak piszą o sobie artyści.

Zespół powstał przez przypadek w 2010 roku, a już rok później towarzyszył Kayah w repertuarze Gorana Bregovića. W 2012 roku grupa stanęła na podium najważniejszego w Polsce festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja, zaś w 2013 roku muzycy wystąpili na legendarnym festiwalu orkiestr dętych w Guczy w Serbii. Dwa lata temu artyści wydali koncertową płytę „Tsigunz Live at Meskalina”. 12 września tego roku ukazał się ich debiutancki album studyjny „Turbo Balkan Groove” (Gusstaff Records).

W twórczości Tsigunz Fanfara Avantura można doszukać się wpływów muzyki bałkańskiej, tureckiej, bliskowschodniej czy indyjskiej, a także nawiązań do tradycji polskiej szkoły jazzu.

Skład:

Mihai Krtanič Angello – saksofon altowy

Zlatko Fetisz – saksofon barytonowy

Mahala Melehovič Rai – klarnet, basklarnet

Dmytro Trubaci – trąbka

Szlomo Švinič – kornet, sakshorn

Don Tubescu – tuba

Chleb Chlebarov – baterie

 

W nagraniach udział wzięli:

Michał Pijewski, Michał Fetler, Piotr Mełech, Kuba Jankowiak (vel Fanfara Mordulec), Filip Walczak, Kuba Donaj i Rafał Igiel.

 

Oficjalna strona zespołu »
Profil na Facebooku »
Strona Gusstaff Records »
Profil na Facebooku »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy