Wpisz i kliknij enter

Ruhig – Lost In The Instability EP

Midgar Records to concept label z innowacyjnym podejściem do współczesnego techno.

Co jest takiego wyjątkowego w ich pomyśle na profil wytwórni? Niesienie muzyki refleksyjnej, naładowanej pozytywną energią i odchodzenie od coraz bardziej przeflancowanego przez tę subkulturę emo techno, mroku i imprezowania w wilgotnych, betonowych pomieszczeniach z zasłoniętymi oknami i ze łzami w oczach. Mi się to podoba.

Ruhig, to nie kto inny, a Luigi Cicchella aka Audioluis. To drugie wydawnictwo w katalogu Midgar Records.

Lost In The Instability – krótkie, ale przepyszne intro. Szumy, dzwonki i echa syntezatorowych głosów okrywają tę kompozycję całunem mistycyzmu.

Kiedy wybrzmią już pierwsze dźwięki wstępu, nadejdzie czas na mocno akordową rozgrzewkę. Nibelheim nadaje się bardziej do rozciągania niż tupania. Lekki groove, subtelny beat i detroitowe zacięcie, windują tę muzykę wysoko do stratosfery.

Alba ściąga nas na ziemię, ale głowa wciąż buja w obłokach. Można tańczyć, bo stopa uderza regularnie, ale akordy wnoszą za sobą nieokreśloną nastrojowość i ubierają utwór w ciepłe barwy. Falujemy, bardziej z każdym beatem, rozluźnieni i zrelaksowani.

 

Elektroniczna dżungla Stilness – cyfrowe cykady, syntetyczne pomruki, rajskie ptaki na baterie, wyśpiewujące swoje słodkie trele. Coś, jakby stare drzewa skrzypiały od huśtawek, rozciągniętych pod ich szumiącymi gałęziami. Zaklęte dźwięki, dobrze pasujące do leniwych medytacji.

Pulse Width ma suchą i dynamiczną bazę, ale gdy stopniowo zaczynają obracać nim oniryczne śpiewy zaczarowanego lasu, całość traci na charakterności. Jest rozmazany, jak różowa farba na czarnym płótnie, rozwleka się i płynie, szemrząc jak majowy strumień.

Sister Ray, kończy tę baśń pisaną akordami. Deep house’owy groove, dzwonki i rozkoszne clapy karmią numer subtelnością.

Absolutnie sensualne wydawnictwo, rozbudzające ciało i wyobraźnię, przenoszące do wnętrza własnej głowy. Niepretensjonalne i skromne dźwięki, ale połączone ze sobą w zmyślny i wymyślny sposób. Cudne, gorąco polecam.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy