Wpisz i kliknij enter

Nowość od RSS B0YS

33 egzemplarze niezwykłej płyty Eresesów.

Najnowsza propozycja od RSS B0YS nosi nazwę „PHYSYC00L SRS V0L1 S000ND WYTH W000ND“ i przybrała formę jednostronnego 8 calowego dysku Lo-Fi, wyciętego jednostronnie na zmodyfikowanej maszynie do wycinania pocztówek dźwiękowych z lat 60-tych (Made in Poland). Przedsięwzięciem zajęła się wytwórnia AltanovaPress, która skupia się na tłoczeniu muzyki eksperymentalnej i niezależnej. Przypadek najnowszego dzieła tajemniczych producentów to w Altanovej technologiczny eksperyment i kolejna nova/stara (od-tworzona) technologia zapisu, a skrojona na obecne jak i przyszłe czasy. Obracająca się z różnymi prędkościami płytka, posiada w swoim centrum dwie dziurki, z których każda gwarantuje zupełnie inne zachowanie igły w rowku i membrany w głośniku. Żaden egzemplarz nie jest jednakowy, a skomplikowane procesy produkcyjne odbywają się metodami rękodzielniczymi. Całość edycji VOL1 to 33 egz., zaś okładka (tak jak w przypadku naszej poprzedniej płyty, „BORING DRUG”) została odbita na zabytkowej maszynie typograficznej w Lublinie mieście inspiracji.

płyta do kupienia tu:
http://wsm.serpent.pl/sklep/albumik.php,alb_id,47765


mikro-dokument: Sebastian Buczek (AltanovaPress w Lublinie)
przygotowuje specialny dysk: RSS B0YS – „PHYSYC00L SRS V0L1 „S000ND WYTH W000ND“

RSS B0YS napisali o swej płycie tak:

„JESTEŚMY FANAMI ALTAN0VEJ OD SAMEG0 P0CZĄTKU JEJ ISTNIENIA, CIESZĄ NAS TAKŻE WSZELKIE EKSPERYMENTY ARTYSTYCZNE I TECHNICZNE SEBASTIANA BUCZKA. WIĘC KIEDY SEBASTIAN ZARAZ P0 NASZYM K0NCERCIE W TRAKCIE FESTIWALU LDZ ZAPR0P0N0WAŁ NAM WYDANIE TAKIEJ SPECJALNEJ PŁYTY P0CZULIŚMY SIĘ P0 PR0STU SZCZĘŚLIWI.

P0MYSŁ Z DW0MA 0TW0RAMI, MATERIAŁ I INNE KWESTIE WYSZEDŁ OD SEBY, MY D0PAS0WALIŚMY DO TYCH IDEI UTW00R, SPECJALNE DWIE WERSJE „S000ND WYTH W000ND“, CHCIELIŚMY, ŻEBY D0BRZE T0 BRZMIAŁ0 PRZY R00ŻNYCH PRĘDK0ŚCIACH, NIE M0GLIŚMY TYLK0 ZBADAĆ 78, ALE NA PEWN0 TEŻ ZADZIAŁAŁ0BY. JEST DUŻ0 BASU. TO NIBY TYLKO DWA KRÓTKIE KAWAŁKI, ALE P0MN0ŻONE PRZEZ IL0ŚĆ M0ŻLIWYCH 0PCJI ICH 0DTW0RZENIA DAJE TO CAŁKIEM S0LIDNĄ EPKĘ. WYJŚCI0WE ZAŁ0ŻENIE NASZEJ WSPÓŁPRACY Z ALTANOVĄ JEST TEŻ TAKIE, ŻE TO PIERWSZA CZĘŚĆ SERII I RACZEJ PRZY K0LEJNYCH ODCINKACH JESZCZE BARDZIEJ P0SZALEJEMY, BO D0PIERO TERAZ M0ŻEMY WYCIĄGNĄĆ WNI0SKI KIEDY MAMY W RĘKACH TEN G0T0WY PRZEZR0CZYSTY, PACHNĄCY TAJEMNICĄ, NAUKĄ I META//FIZYKĄ 00BJEKT.“

www.facebook.com/RssBoys
www.altanovapress.com/altanovapress-com
www.facebook.com/mikmusikJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy