Wpisz i kliknij enter

Rone w Prozaku

Jeden z najbardziej cenionych młodych muzyków francuskiej sceny elektronicznej, zagra 15 listopada w krakowskim klubie.

Mimo, że Erwan Castex skończył szkołę filmową i udzielał się przy kinowych produkcjach nad Sekwaną, zwyciężyła w nim pasja do muzyki. Kiedy jego utwory umieszczane w serwisie My Space wpadły w ucho szefów francuskiej wytwórni InFine, szybko dołączył on do grona bliskich współpracowników prowadzącego ją Agorii. Efektem tego okazał się debiutancki album młodego twórcy, opublikowany cztery lata temu pod szyldem Rone – „Spanish Breakfast”.

Od tamtego czasu sporo zmieniło się w życiu Castexa. Artysta porzucił swój rodzinny Paryż i przeniósł się do Berlina. I tam odżył. „Odczułem kojące uspokojenie, którego wcześniej mi brakowało. Oczywiście, zasmakowałem nocnych szaleństw, jakie oferuje to miasto, ale również niezwykłego luzu, typowego dla jego mieszkańców” – wspomina. Mimo obcowania z najnowszymi odmianami techno, Francuz nie porzucił swych dawnych fascynacji. I będąc wierny brzmieniom rodem z Warpu czy Ninja Tune, zrealizował swój drugi album – „Tohu Bohu”.

Dziś jego produkcje w rodzaju „Spanish Breakfast”, „So So So”, czy „Parade” są dobrze znane na elektronicznej scenie, a znakomie livesety zachwycały gości Sonar Festivalu czy Panorama Baru. Tym razem można będzie zobaczyć francuskiego producenta w akcji w krakowskim Prozaku 2.0.

Prozak 2.0, 15 listopada 2014 roku, godz. 21

RONE LIVE / InFine Music, Traum Schallplatten / FR

http://www.facebook.com/roneofficial

http://www.residentadvisor.net/dj/rone

Dropski / Wroclove

Discox & Meg Cocaine

after: Phil Jensky

(-1)

Cutastrofic aka Hddcut

Bilety: 20 / 25 / 30 PLN

http://ekobilet.pl/prozak-dwa-zero/rone-live-x-prozak-2-0-1415029684/94249-bilety-na-koncertJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy