Wpisz i kliknij enter

Oppenheimer MKII – The Presence Of The Abnormal

Kontynuacja najlepszych tradycji elektronicznego popu sprzed ponad trzech dekad.

Jednym z najważniejszych wykonawców nurtu, który został obecnie ochrzczony mianem „minimal wave”, był na początku lat 80. brytyjski duet Oppenheimer Analysis. Jedyny jego materiał – wydany na kasecie „New Mexico” – stał się z czasem „świętym Graalem” dla fanów nurtu, zapładniającym wyobraźnię jego młodych adeptów – od Xeno & Oaklander po The Soft Moon.

Kiedy kilka lat temu moda na takie brzmienia sprawiła, że wielu zapomnianych wykonawców sprzed trzech dekad wróciło na sceny. Niestety – ponieważ Martin Lloyd zmarł w 2013 roku, jego kolega, Andy Oppenheimer, musiał zaprosić do współpracy kogoś innego. Jego wybór padł na Mahka Rumbae z industrialnego projektu Konstruktivists.

Debiutancki album duetu w oczywisty sposób nawiązuje do pamiętnego „New Mexico” – co słychać przede wszystkim w utworach stylizowanych na brzmienie z początku lat 80., jak „I Wish I Never Said I Love You” czy „Being A Target”. Są tu jednak również bardziej melodyjne piosenki, odwołujące się do romantycznego synth-popu („You Will Never Know”), jak również mocniejsze kompozycje, łączące w sobie rytmikę electro z nowofalowym mrokiem („Nobody Ever Says Thank You”).

Wszystko to układa się w efektowną całość, która kontynuuje najlepsze tradycje elektronicznego popu sprzed ponad trzech dekad, wpisując je dyskretnie w nowocześniejsze brzmienia. Oczywiście znakiem rozpoznawczym tej muzyki jest tęskny wokal Oppenheimera – i kto choć raz go usłyszał, rozpozna ten emocjonalny zew zawsze i wszędzie.

Klanggalerie 2013

www.klanggalerie.com

www.klanggalerie.bandcamp.com

www.facebook.com/OppenheimerMkII

www.soundcloud.com/oppenheimermkiiJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
FilipRoland
6 lat temu

Miałem okazję zobaczyć ich na żywo we Wrocławiu podczas Industrial Festivalu. Część „ortodoksów” nie była zachwycona 🙂 ale cóż – do takiego grania trzeba mieć sentyment. Zapraszam na mojego bloga – znajdziesz tam kilka postów o innych projektach Andiego: http://www.mojastodola.blogspot.com/search/label/Andy%20Oppenheimer

FilipRoland
6 lat temu
Reply to  Paweł Gzyl

Dzięki. Ekspertem nie jestem. Spróbować mogę.

Andy Oppenheimer
Andy Oppenheimer
6 lat temu

Hi, Andy Oppenheimer here – thank you for your kind remarks! Only one thing wasn’t correct : Niestety – ponieważ Martin Lloyd zmarł w 2013 roku, jego kolega, Andy Oppenheimer, musiał zaprosić do współpracy kogoś innego. Jego wybór padł na Mahka Rumbae z industrialnego projektu Konstruktivists.( „Unfortunately – as Martin Lloyd died in 2013, his colleague , Andy Oppenheimer , had to ask someone else to work . His choice fell on mahk Rumbae Konstruktivists of industrial project .” )
I actually began working with Mahk RUmbae (and also Mark Warner, in Touching the Void) 2 years before Martin died. I had ceased working with Oppenheimer Analysis some time ago for many reasons and wanted to expand my music work. All best, Andy

Polecamy

3 pytania – Miroff

Pytamy co słychać u wschodzącej gwiazdy nowoczesnej produkcji hiphopowej.