Wpisz i kliknij enter

Rraph – Factors EP

Bez wątpienia jeden z najlepiej kojarzonych polskich techno artystów za granicą.

Rafał Paździor AKA Rraph, to mieszkający na co dzień w Norwegii, a pochodzący z Lublina DJ i producent, związany przede wszystkim ze znanym wszem i wobec labelem Gynoid Audio, dla którego wypuścił aż cztery wydawnictwa. Teraz Rraph zrywa z Gynoid i związuje się EPką, pt. „Factors”, z wytwórnią Counter Pulse. Czy to początek nowego etapu w twórczości młodego producenta…?

Factor 1, podbity jest miękką stopą i dźwięcznym synthem, który gęsto zasnuwa tło numeru. Niespecjalnie odcinające od siebie przejścia, redukują lub dodają warstw numerowi. Kompozycja jest melancholijna, ale pełna nadziei, tłoczona lekkim basem i przyozdobiona wiotkimi dzwoneczkami.

Factor 2, to typowe dla Rrapha, zredukowane postminimalowe techno. Znacznie mocniejsze od poprzedniego utworu, zaznaczone rozległymi perkusjonaliami i mocnymi, chłodnymi clapami. Szorstki akord, grający w tym tracku pierwsze skrzypce, dodaje mu nieco szyderczego klimatu. Rraph, sytuuje się tym numerem na pozycji rzemieślnika, w kategorii tworzenia parkietowych narzędzi.

Na EPce mamy do czynienia w wyraźnym wahaniem się nastrojów między utworami – można wręcz powiedzieć, że numery są jak ogień i woda. Rraph rzadko kiedy nagrywa spokojne utwory, specjalizuje się raczej w parkietowych sztosach. Tym wydawnictwem udowadnia nam jednak, że potrafi też zaskoczyć i to ze świetnym efektem.Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

3 pytania – PillowTalk

PillowTalk to trio z San Francisco, które proponuje słoneczny house z soulowym zacięciem.