Wpisz i kliknij enter

Author & Punisher w Krakowie

2 lutego w klubie RE wystąpi spadkobierca Einsturzende Neubauten i Godflesh.

Author & Punisher to eksperymentalny projekt Tristana Shone’a z San Diego w Kalifornii, muzyka łączącego doom metal z industrialem i dronami, a także konstruktora instrumentów. Studiując rzeźbę na University of California, Shone zaczął budować maszyny dźwiękowe własnego pomysłu, hałaśliwe wynalazki przypominające wyposażenie fabryczne, inspirowane przemysłowym automatyzmem i robotyką. Przy tworzeniu nowych urządzeń i projektów wykorzystał swoje doświadczenia, a aspekty automatyki przemysłowej i robotyki połączył z elementami zupełnie innej optyki, podkreślając… erotyczny wymiar interakcji z instrumentem.

To na cześć nietypowych instrumentów zatytułowany został album „Drone Machines” z 2010 roku, najcięższy i najdłuższy materiał w karierze A&P. Od tamtego czasu muzyk zaczął usprawniać swoje twory, by nadawały się do zabrania w trasę koncertową. Każdy z nich wymaga od wykonawcy włożenia sporego wysiłku
fizycznego, czyniąc go częścią zdehumanizowanego procesu mającego oddać za pomocą brzmienia zimnej stali i bezdusznej maszynerii zwątpienie w sens życia. Efektem jego ostatnich eksperymentów są dwa albumy dla Seventh Rule – „Ursus Americanus” z 2012 i „Women & Children” z 2013 roku.

Support: Artur Rumiński, gitarzysta znany między innymi z Thaw, Furii, Arrm i Sun For Miles. Jego solowa twórczość plasuje się gdzieś na styku gitarowych dronów i ambientu.Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
jędrek
jędrek
8 lat temu

strach się bać 🙂 ! nie będę … ale na pewno będzie interesująco !

Marta O.
8 lat temu

<3 <3 <3 w moim mieście!

Polecamy