Wpisz i kliknij enter

Kolejne ogłoszenie Audioriver 2015

Audion, Icicle, High Contrast, Roni Size Reprazent, Marcel Dettmann, Anja Schneider i Nervy tego lata nad Wisłą.

Kolejna edycja Audioriver odbędzie się w dniach 24-26 lipca, 2015r.
Wiemy już, że w Płocku pojawią się:
Noisia, Simian Mobile Disco (dj set), Ben Klock, Tale Of Us, Fur Coat, Kalipo live.

Do tego zestawu dołączają:

High Contrast
Nigdy nie występowali na festiwalu. 10 edycja to najwyższa pora, by nadrobić tę zaległość. Byłoby wręcz niezręcznością, gdybyśmy pierwszą dekadę festiwalu zamknęli bez okrętu flagowego Hospital Records.

Roni Size Reprazent live
Roni Size z zespołem, czyli w wersji Reprazent live, występował już na plaży w Płocku, ale było to niemal w zamierzchłych czasach, bo w 2008 roku. Przez ostatnie cztery lata projekt ten był odłożony na półkę, aż niedawno ogłoszono nadchodzącą w tym roku nową płytę. Autorzy klasyków „Brown Paper Bag“, „Lucky Pressure“ i zdobywcy Mercury Prize wracają w pełnym koncertowym składzie.

Icicle
Kilkuosobową grupą do Płocka przyjedą autorzy wydanej w listopadzie, świetnej drum & bassowej płyty, „Entropy“. Prezentację muzyki z tego jeszcze ciepłego krążka uświetnią syntezatory, dedykowane wizualizacje oraz udział MC.
Recenzja Icicle – Under The Ice

Audion live
Zupełnie nie z tej ziemi zapowiada się ten występ. Za pseudonimem kryje się geniusz sceny elektronicznej i współzałożyciel wytwórni Ghostly International, Matthew Dear. Projekt Audion, podobnie jak Reprazent, wrócił po kilkuletniej przerwie z płytą wydaną pod koniec 2013 roku. Artysta postanowił zaskoczyć jednak nie tylko muzyką, ale i formą występów, tworząc specjalną, multimedialną konstrukcję sceniczną. Za jej realizację odpowiedzialna jest Vita Motus Design, czyli ta sama firma, która wyprodukowała słynny projekt ISAM live Amona Tobina.

Marcel Dettmann
Pozostając w klimatach techno, zapewne mało kto liczył, że po grudniowym ogłoszeniu występu Bena Klocka, także jego kolega Marcel Dettmann pojawi się w Płocku. To gwiazda wytwórni Ostgut Ton, rezydent berlińskiego klubu Berghain oraz 14. pozycja na liście 100 najlepszych DJ-ów 2014 roku wg czytelników portalu Resident Advisor.

Nervy
Na festiwalu nie zabraknie również wartościowej polskiej muzyki. Nervy to nowy projekt, za którym stoją Agim Dzeljilji, Igor Pudło i Jan Młynarski, czyli artyści współodpowiedzialni m.in. za grupy Skalpel i Őszibarack. Ich album wydany pod koniec 2014 roku zawiera bardzo świeży, odważny materiał, będący połączeniem oryginalnych sampli, elektronicznych syntezatorów i żywych instrumentów dętych.

Organizatorzy festiwalu mają jeszcze jedną dobrą wiadomość – tym razem dużo wcześniej, niż w roku ubiegłym, będą ujawniać gwiazdy trzeciego dnia wydarzenia. Pierwszą artystką, która uświetni Audioriver Sun/Day jest Anja Schneider, czyli DJ-ka, producentka i szefowa znanej wytwórni Mobilee. To jedna z wiodących postaci światowej sceny, która publiczności Audioriver dała się poznać podczas żywiołowego występu wieńczącego edycję 2012.

Jeszcze tylko do 22 lutego trwa sprzedaż karnetów w najniższych, promocyjnych cenach. Bilety trzydniowe za 210 zł i dwudniowe za 160 zł dostępne są tutaj oraz w salonach Empik w całej Polsce.

www.audioriver.pl/
www.facebook.com/audioriverJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Krystian Zakrzewski
Krystian Zakrzewski
8 lat temu

Dobra reprezentacja DnB 🙂
Icicle Bang!

Polecamy