Wpisz i kliknij enter

Elektroniczne Brzmienia z Das Moon

W piątek 6 marca w krakowskim klubie Żaczek grupa Das Moon objawi się w formie dwuosobowego DJ live actu.

„Nasz występ będzie bazował na programie, który przedstawiliśmy na zeszłorocznym festiwalu Mayday w katowickim Spodku, zawierającym nowe, klubowe aranżacje utworów, pochodzących głównie z naszej ostatniej płyty „Weekend In Paradise”, a także poprzedniej – „Electrocution”. Będzie to więc wyjątkowa prezentacja Das Moon, ponieważ zasadą jest i było granie koncertów w pełnym składzie. A przed nami wystąpią Tom Horn, solowy projekt wspołtworcy nieistniejącego chwilowo zespołu The Cuts, z którym niegdyś wspólnie koncertowaliśmy oraz krakowski duet By Proxy. Ideą, która chcemy realizować, m.in. z Tomem Hornem jest zwarcie szyków polskich zespołów elektronicznych i ich szersza prezentacja koncertowa” – zachęca Marek Musioł z Das Moon.

Das Moon wykorzystuje wcześniejsze doświadczenia na granicy industrialnego eksperymentu i muzyki elektronicznej jako punkt wyjścia do tworzenia w estetyce electro-popu. Ważnym elementem koncertów formacji są synchroniczne projekcje wideo. 17 października 2014 r. ukazał się najnowszy, drugi album Das Moon, „Weekend In Paradise”. W wersji CD wydany został w Polsce przez niezależną wytwórnię Requiem Records. Wersja cyfrowa miała premierę m. in. na iTunes za pośrednictwem globalnego dystrybutora Believe Digital. Producentem albumu jest Paweł Gawlik (Sound Factory), mastering albumu jest dziełem Jacka Gawłowskiego (JG Master Lab).

Tom Horn to autorski projekt polskiego producenta, współzałożyciela legendy polskiej muzyki techno z połowy lat 90. duetu Millennium. Jego obecna muzyka to połączenie nowoczesnej elektroniki o zabarwieniu synth-popowym. Na scenie Tom Horn to cztery osoby – klawiszowiec otoczony syntezatorami, basista oraz wokalistka i wokalista. Koncert tej grupy to precyzyjne połączenie świateł z dźwiękiem. Aktualna trasa klubowa promuje najnowsze wydawnictwo ”Guest Room”. Do płyty powstały trzy, bardzo dobrze przyjęte klipy, z czego jeden z nich, był nominowany do najlepszych polskich teledysków na Yach Festivalu.

By Proxy to elektroniczny duet założony w 2011 r. Główną rolę w ich muzyce odgrywa elektronika – jednak chłopaki nie boją się dodawać do niej elementów alternatywy, rocka, czy nawet metalu. Mają na koncie dwie EP-ki oraz debiutancki album. Twórczość zespołu docenili między innymi jurorzy T-Mobile Music – rezultatem była wygrana w klubowych przesłuchaniach „Zrób Głośniej”. Z kolei w konkursie Skoda Auto Muzyka, By Proxy zostało zespołem tygodnia i dotarło do ścisłego finału. Grupa cały czas koncertuje, promując swój album “Ecotone”.

Start imprezy o godz. 20. Bilety w cenie 10 PLN.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy