Wpisz i kliknij enter

Nothing.Existed – No Future EP

Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tego posłuchacie. Nadchodzi zima.

Formacja Nothing.Existed funkcjonuje z przerwami od roku 2009. Obecnie tworzą ją Thomas Bolger i Ross Cherry. Panowie pochodzą z Colchester, w Wielkiej Brytanii i jak wnioskuję po przesłuchaniu ich debiutanckiej EP-ki wydanej pod banderą InClub Records równie mocno jak shoegazem inspirują się zimną falą.

I choć są to obszary dość już wyeksploatowane, propozycja duetu wypada szczególnie przekonująco i autentycznie. Za pomocą prostych środków udało mu się bowiem zbudować osobliwy, postapokaliptyczny klimat spinający utwory z No Future w koncepcyjną całość.

Żadna z 6 premierowych kompozycji zawartych na mini-albumie nie powinna być rozpatrywana osobno. Wszystkie powstały na bazie tych samych elementów – fabrycznego rytmu serwowanego przez automat perkusyjny, transowych lini basu, przestrzennych syntezatorowych plam, surowo brzmiącej gitary oraz zepchniętego do roli kolejnego instrumentu, odhumanizowanego wokalu.

Poza zestawem podstawowym (od Enter po End) na wydawnictwo trafiły także 3 remiksy autorstwa AVGVST, In Death It Ends i Hante. W niczym nie ustępują one oryginałom
i doskonale wpisują się w posępny nastrój materiału.

No Future nie należy do najprzystępniejszych w odbiorze. Ta muzyka nie ukoi skołatanych nerwów. Nie pocieszy. Nie podniesie na duchu i nie wyciągnie z egzystencjalnego dołka.
A jednak warto się z nią zapoznać. Tkwi w niej jakieś brutalne, pierwotne piękno.

InClub Records 2015

facebook

soundcloudJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy