Wpisz i kliknij enter

Innercity Ensemble zagra w Sopocie – Bilety

W najbliższy piątek (17.04) w Teatrze na Plaży wystąpi znakomita formacja Innercity Ensemble. Mamy dla was kilka zaproszeń na ten koncert.

Innercity Ensemble to kolektyw, czy jak kto woli supergrupa, którą tworzą muzycy znani z takich zespołów jak m.in. Sing Sing Penelope, Something Like Elvis, Stara Rzeka, Contemporary Noise Sextet, Ed Wood, HATI, Blimp, Hokei, Dwutysięczny.

Idea zespołu wzięła się z chęci skumulowania mas dobrej energii i jeszcze lepszej muzyki, jaka w ostatnich latach wykwitła w Bydgoszczy, Toruniu i Poznaniu wśród wyżej wymienionych składów. Zespół jest wynikiem niezwykłego spotkania siedmiu muzycznych osobowości, które zapisały się już w historii polskiej muzyki alternatywnej i jazzowej, a także tych, które od kilku lat aktywnie ją współtworzą. Podczas pierwszej sesji nagraniowej w lipcu 2011 roku – bez założeń, koncepcji i wstępnych planów, muzycy wspólnie improwizowali przez trzy dni od rana do nocy, czego rezultatem były dwie dobrze przyjęte płyty: EP-ka „Innercity Ensemble” (dostępna w Internecie) i album „Katahdin” wydany w październiku 2012 roku na CD.

Muzyka Innercity Ensemble nie jest jedynie wypadkową tego, co każdy wnosi do zespołu, ale daje nową jakość unikającą prostych szufladek takich: jazz, ambient, drone, post- industrial, muzyka psychodeliczna. To dźwięki transowe, medytacyjne, jednak pełne ulotnych melodii i mimo surowości instrumentarium, zachowujące wewnętrzny spokój.

Grupa grała koncerty m.in. na Incubate Festival (Tilburg 2014) Experimental and Jazz Music from Poland (Londyn, 2013), Festiwalu Jazz Jantar (Gdańsk, 2013), Unsound Festival (Kraków, 2012).

W lutym 2014 roku podczas festiwalu CoCart w Toruniu, miała premierę najnowsza płyta zespołu, pt. „II” (nasza recenzja). To dwupłytowe wydawnictwo ukazało się nakładem Instant Classic. Płyta zebrała bardzo pozytywne recenzje, a także znalazła się w wielu rankingach. Między innymi prestiżowy brytyjski portal The Quietus zamieścił album na 13. miejscu najlepszych płyt roku na świecie.

Skład kolektywu jest od początku niezmienny i tworzą go : Radek Dziubek, Rafał Iwański, Wojtek Jachna, Rafał Kołacki, Artur Maćkowiak, Tomek Popowski i Kuba Ziołek.

Wydarzenie:

  • Innercity Ensemble, Teatr na Plaży, Sopot
  • 17 kwietnia 2015 (piątek), godz.19.00
  • Bilety: 20/25 zł
  • Szczegóły na FB: www.facebook.com/events

 

Mamy do rozdania pięć podwójnych zaproszeń. Kto szybszy, ten lepszy!

W tytule maila proszę wpisać: „Innercity Ensemble”

Piszcie na adres: lukasz.komla@nowamuzyka.pl, podając swoje imię i nazwisko.

Na wasze zgłoszenia czekam do czwartku (16.04), do godz. 20.00, a zwycięzców powiadomię drogą mailową.

Powodzenia!Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy