Wpisz i kliknij enter

XIII – No (The Relative Effect Of Explication)

Gang of Ducks rozwija skrzydła

Założony w 2012 roku label Gang of Ducks staje się coraz ciekawszym miejscem dla innowatorskich brzmień artystów z całej Europy. Wytwórnia odkrywa potencjał u producentów, którzy wcześniej często nie mieli jeszcze okazji zaistnieć poza internetem. Dotychczas w G.O.D. usłyszeć mogliśmy dźwięki takich artystów, jak: Traag, Vaghe Stelle i Sabla. To oni właśnie wsparli XIII w trzech utworach na debiutanckim krążku artysty.

XIII był już wcześniej pośrednio związany z Gang of Ducks. Nie dziwi więc, że No (The Relative Effect Of Explication) zawiera wszystko, czego moglibyśmy się spodziewać po stylistyce labelu. Na płycie dominują wolne utwory-eksperymenty. XIII, podobnie jak S.Olbricht czy Sabla, umiejętnie łączy dubowy bas z połamaną rytmiką i ulotnymi melodiami syntezatorów modularnych.

W hipnotycznej, wodnej Lagunie, niepokojącym Eurovision i pokręconym Santo artysta wykorzystuje do swoich eksperymentów samplowany wokal. Urywany głos przeplata się w tle z niskimi, niejasnymi dźwiękami, służąc za dodatkowy instrument. Batten Down The Hatches i Empires dają czas na refleksje i zagłębienie się w puls basu, przestrzennych szumów i trzasków. Rozmaite pady i harmoniczne melodie przypominają produkcje Roberta Turmana, które XIII łączy z pulsującymi dodatkami rodem z utworów Wanda Group. Taneczne tempo trzyma Call_Trigger_Gloom. W Wwwww słyszymy z kolei motyw silnie kojarzący się z Laura Palmer’s Theme z serialu Twin Peaks. Ale nie warto kończyć za wcześnie, a poczekać na koniec, gdzie od brudu i gęstości dźwięku, daje odpocząć refleksyjne Frgle.

Album No (The Relative Effect Of Explication), wzorem poprzednich produktów G.O.D, dostępny jest na winylu, w limitowanej liczbie 300. egzemplarzy.

Tracklista:

01. Laguna
02. Call Trigger Gloom
03. Batten Down The Hatches
04. Eurovision
05. Wwwww
06. Empires (ft.Sabla)
07. Oracl1 (ft. Traag, Sam Hooker)
08. Santo (ft. Vaghe Stelle
09. Frgle

Gang of Ducks | 2015

GANG OF DUCKS / SOUNDCLOUDJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy