Wpisz i kliknij enter

Nowości z Editions Mego

Austriacka Editions Mego wydała nowe albumy oraz wznowiła starsze wydawnictwo.

chra_3mmCover_OPT.indd

Chra – „Empty Airport” (11.05.2015 | Editions Mego)

Za aliasem Chra ukrywa się Christina Nemec – wiedeńska kompozytorka oraz założycielka oficyny Comfortzone. Artystka udziela się także w zespole Shampoo Boy (Peter Rehberg i Christian Schachinger) i formacji SV Damenkraft. „Empty Airport” to pierwszy album Nemec, jaki ukazał się w katalogu Editions Mego. Na krążku mamy skrzyżowanie mrocznego i minimal techno, industrialu z ambientem.

REGRM015_3mmCoverD

I-LP-O IN DUB – „Communist Dub” (11.05.2015 | Editions Mego)

„Communist Dub” to drugi solowy album Ilpo Väisänena – członka fińskiego duetu Pan Sonic. Fin komponując swoje nagrania inspirował się jamajskim dubem i ska. Te wpływy stanowiły jedynie punkt wyjścia dla Väisänena do przeprowadzenia śmiałej dekonstrukcji wspomnianych gatunków. W efekcie stworzył dość skomplikowane struktury rytmiczne zestawiając je z nieoczywistą elektroniką.

eMEGO001_front

General Magic & Pita – „Fridge Trax Plus” (25.05.2015 | Editions Mego)

W tym roku mija dwadzieścia lat od momentu wydania dwóch znaczących albumów w historii muzyki elektronicznej: „Fridge Trax” (Mego, 1995) i „Live & Final Fridge” (Source Records, 1996), a ich twórcami są założyciele ówczesnej wytwórni Mego, czyli Peter Rehberg (Pita) oraz Andreasa Pieper i Ramon Bauer nagrywający jako General Magic. Na tegorocznym podwójnym winylu „Fridge Trax Plus” mamy obie te płyty w odświeżonych wersjach.

 

Strona Editions Mego »
Profil na Facebooku »
Słuchaj na Soundcloud »
Profil na BandCamp »Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Paide
Paide
9 lat temu

Łukasz, a skąd masz informację że Communist Dub to reedycja?

Polecamy