Wpisz i kliknij enter

Malta Festiwal Poznań 2015!

Jak co roku program muzyczny imprezy zasługuje na szczególną uwagę. W Poznaniu m.in: Gazelle Twin czy Cakes Da Killa!

Poniżej prezentujemy wybrane propozycje z obszernego programu. Warte podkreślenia jest, że wstęp na wszystkie wydarzenia muzyczne festiwalu jest darmowy.

MICHAEL NYMAN BAND, 27.06 (sb), godz.22:00, Meta Toru Regatowego nad jeziorem Malta
Gdy w 1995 roku Michael Nyman po raz pierwszy odwiedził Malta Festival Poznań, żałował tylko jednej rzeczy – że jego koncert nie odbył się w scenerii Jeziora Maltańskiego. Życzenie brytyjskiego kompozytora i pianisty po 20 latach spełni się. 27 czerwca Michael Nyman razem ze swoim zespołem wystąpi na Malcie i nad Maltą. Koncert autora muzyki m.in. do Fortepianu Jane Campion i filmów Petera Greenawaya będzie nie tylko symboliczną podróżą do początków Malta Festival Poznań, ale i wyjątkową okazją, by usłyszeć na żywo filmowe kompozycje Nymana

link do wydarzenia tutaj

INNERCITY ENSEMBLE, 11.06 (czw), godz.21:30, Plac Wolności

Wynik spotkania siedmiu osobowości ze świata polskiej muzyki alternatywnej i jazzowej: Radka Dziubka, Rafała Iwańskiego, Wojtka Jachny, Rafała Kołackiego, Artura Maćkowiaka, Tomka Popowskiego i Kuby Ziołka. W ich muzyce przenikają się jazz, ambient, drone, postindustrial, muzyka psychodeliczna. Transowe, medytacyjne dźwięki i surowe instrumentarium są przełamane ulotnymi melodiami wprowadzającymi w stan wewnętrznego spokoju. Zespół wydał trzy płyty – epkę Innercity Ensemble (2011), album Katahdin (2012) oraz dwupłytowe II (2015).

POOL NORTH Adam Gołębiewski, 12.06 (pt), godz.20:00, Parking Podziemny pod Placem Wolności – Auto-Park Poznań

Pool North to solowy album Adama Gołębiewskiego, jest zbiorem siedmiu improwizowanych miniatur dźwiękowych powstałych w 2014 r. Całkowicie akustyczne utwory zrealizowane na zestawie perkusyjnym opisują nieklasyczne rozumienie i wykorzystanie instrumentu – w oparciu o rozszerzone techniki instrumentalne powstaje obraz dźwiękowy w żaden sposób nie identyfikowalny z tradycyjną praktyką instrumentalną.

Fiordmoss, 12.06 (pt), godz.21.30, Plac Wolności

to czeski kwartet elektropopowy założony w 2008 r. w Brnie przez Petrę Hermanovą i Romana Přikryla. Zespół powstał w niecodziennych okolicznościach, po tym jak w pożarze spłonęła gitara Petry i kolekcja winyli Romana. Muzycy uznali to za dobry impuls do rozpoczęcia działania twórczego na własną rękę. W ich muzyce – delikatnym głosie Petry i eksperymentach z syntezatorami, podejmowanymi przez Romana – wyraźnie pobrzmiewa inspiracja takimi artystami, jak Portishead czy Morcheeba.

Rubber Dots, 13.06 (sb), godz. 21.30, Plac Wolności

Jeden z najciekawszych duetów muzyki elektropop. Zespół działa w Warszawie w składzie: Ania Iwanek i Stefan Głowacki. Ich najnowszy album Mkultra (2014) podbił serca publiczności i krytyków, określa się go jako spójną, odrębną jakość „ciemnych klubowym brzmień” oraz opowieść z „niespieszną narracją, subtelnym budowaniem napięcia i wyjątkowo sugestywnym klimatem”. Nierówne bity, przestery i brudne elektroniczne brzmienia łączą się z subtelnym wokalem Iwanek.

Dominika Groberska, 14.06 (nd), godz.19:00, KIOSK na rogu ulic Jackowskiego i Wawrzyniaka

Wokalistka, autorka muzyki i tekstów. Swoje pierwsze utwory publikowała w sieci z Closeinsounds. Ich wspólna piosenka znalazła się na składance Polska alternatywa. Koncertowała m.in. ze Skubasem i z Marceliną. W kwietniu 2015 r. wyszła jej debiutancka epka Fake Stars.

Tsar,18.06 (czw), godz.19:00, Ogród Wilda

Tsar to świeży projekt muzyczny, który powstał w czerwcu 2014 roku w Szczecinie. Muzyka, którą tworzy zespół to połączenie post-rocka, alternatywy i elektroniki. Tsar wydał w maju swoją pierwszą EPkę.

Młoda poznańska scena muzyczna, 19.06 (pt), godz.20:00

– Shivers & Shakes to muzyczny noisepopowy duet, który powstał w 2012 r. w Poznaniu. Ich muzyka jest momentami romantyczna, innym razem nieokiełznana i brudna.
– Fronda to projekt realizowany przez braci – Roberta i Michała, ich dewizą jest tworzenie takiej muzyki, na jaką mają ochotę.
– Elwira jest fanem nie tylko ciepłego brzmienia analogowej płyty, lecz także całej kultury związanej z kultem czarnego krążka.
– Śliskie Przyjazne to didżejka, koleżanka znad morza, amatorka płyt winylowych, house’u i techno. Reprezentuje poznańsko-warszawski kolektyw Pozdro dla Wiksiarzy.
– Lux Familiarr to didżej i producent. W 2011 r. zdobył tytuł wicemistrza Polski beatmakerów na imprezie Beat Battle.

Gazelle Twin, 20.06, godz.21.30, Plac Wolności

To sceniczne wcielenie pochodzącej z Brighton angielskiej producentki i kompozytorki Elizabeth Bernholz. Twórczość jest dla niej formą autoterapii, dialogiem z samą sobą i sposobem wyrażenia trudnych emocji. Udaje jej się to także na najnowszej płycie Unflesh (2014). Album hipnotyzuje słuchaczy wokalem Gazelle i oryginalną elektroniką, w której dostrzec można inspiracje takimi mistrzami jak The Knife.

67,5 Minut Projekt, 22.06 (pn), godz.23.00, Plac Wolności

To zespół założony przez Piotra Zabrodzkiego i Macia Morettiego – dwóch najważniejszych muzyków polskiej sceny alternatywnej, członków i inicjatorów wielu zespołów. Tym razem, po parokrotnym spaleniu głośników, występach w tak egzotycznych krajach jak Polska czy Szwecja, duet postanowił zaprosić do współpracy połowę składu 15 Minut Projekt, czyli turboperkusistę Janka Młynarskiego.

Cakes Da Killa 23.06 (wt), godz.22.30, Plac Wolności

Jest 24-letnim raperem, nazywanym jednym z najbardziej ekscytujących głosów hip-hopu. Miksuje taśmy, inspiruje się wieloma gatunkami muzycznymi, kinem oraz kulturą undergroundową i gejowską. W efekcie powstaje unikatowe brzmienie, które niektórzy krytycy nazywają uderzeniem w twarz. Porównuje się go do takich postaci amerykańskiego rapu jak Lil Kim czy Foxy Brown. Na scenie jest charyzmatycznym, ekstrawaganckim improwizatorem.

The/Das, 27.06 (sb), godz.22:30

Tworzą go Fabian Fenk i Anton Feist, muzycy znani z formacji Bodi Bill, legendy północnoeuropejskiej sceny elektro. Są znani z wprowadzania do muzyki elektronicznej żywej, organicznej atmosfery bliższej zespołom rockowym. Często zapraszają do współpracy innych muzyków. Muzyka The/Das łączy dbałość o wokal i teksty z dynamiką klubowego danceflooru, a przez samych muzyków jest określana mianem „czułego techno”.

W czasie trwania festiwalu na Plac Wolności ponownie zawita niezwykle popularne SILENT DISCO!

Pełen program na stronie festiwalu:
www.malta-festival.pl/plJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy