Wpisz i kliknij enter

Einstrurzende Neubauten i Tony Allen za darmo

W ramach lubelskiego festiwalu Wschód Kultury pojawią się dwie wielkie gwiazdy – industrialu i afrobeatu.

Tegoroczna edycja Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival obędzie się w dniach 8-12 lipca. Przez pięć dni festiwalu w Lublinie zaprezentuje się dwadzieścia zespołów i projektów muzycznych, pojawią się artyści z aż trzynastu krajów świata, a na jedynych koncertach w Polsce usłyszymy między innymi Einstürzende Neubauten i Tonego Allena.

Podczas najbliższej edycji będzie można posłuchać na żywo dwóch legend światowej sceny, reprezentujących dwie różne estetyki i podejścia do obcowania z dźwiękiem. Pierwsza z gwiazd to Einstürzende Neubauten – jeden z prekursorów i najważniejszych reprezentantów sceny industrialnej, awangardowej i elektronicznej. Założona w 1980 roku przez Blixę Bargelda formacja zaprezentuje w Lublinie przekrojowy materiał ze swojej bogatej dyskografii. Możemy się zatem spodziewać najważniejszych kompozycji grupy, a sam koncert z pewnością stanie się jednym z największych wydarzeń muzycznego lata w Polsce.

Drugim headlinerem będzie absolutna legenda sceny world music, jeden z ojców afrobeatu, sam Tony Allen. Ten wybitny perkusista, mieszkający dziś w Paryżu, zaprezentuje zarówno przebojowe utwory z najnowszej płyty „Film Of Life”, jak również starsze nagrania oparte na korzennej muzyce afrykańskiej połączonej z jazzem, funky czy reggae. Koncerty Tony’ego Allena gwarantują mistrzostwo wykonania oraz potężny ładunek pozytywnej energii.

Stałym modułem festiwalu jest prezentacja nietuzinkowych wytwórni muzycznych. W tym roku poznamy czeską oficynę Guerilla Records. Lista artystów i albumów, jakie wydała oraz wypromowała wytwórnia naszych południowych sąsiadów, jest imponująca – a są na niej grupy Plastic People of the Universe i DG 307. Oba te składy zaprezentują się na żywo w Lublinie podczas Innych Brzmień. Obok nich wystąpią przedstawiciele młodszej generacji czeskiej alternatywy –Nevypar Kovatjezd i Kabaret dr. Caligariho.

Program obfituje również w wydarzenia dla miłośników ambitnego kina, literatury i sztuki współczesnej. Najmłodsi będą mogli uczestniczyć w przygotowanych specjalnie z myślą o nich Małych Innych Brzmieniach.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Więcej informacji:

www.innebrzmienia.euJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Cały czas szukam swojego miejsca – rozmowa z Ku Ku

Ku Ku, czyli Adam Skrzypkowski, wydał niedawno album „ESC EP”, który był pretekstem do rozmowy o grach wideo, animacjach, polskiej muzyce elektronicznej, japońskim techno oraz pracach