Wpisz i kliknij enter

Watermark

Nowy projekt Marcina Cichego ze Skalpela.

Mimo, że Igor Pudło i Marcin Cichy wrócili do wspólnego tworzenia pod szyldem Skalpel, obaj producenci nie zaniechali autorskiej twórczości. Najnowszym tego przykładem jest projekt Watermark, który właśnie zadebiutował EP-ką zatytulowaną „Drop”.

W minimalistycznie opakowanej kopercie z wyciętym kształtem kropli znajdujemy płytę z czterema nagraniami, układającymi się w ponad dwudziestominutową suitę. Otwierający zestaw „I” osadzony jest na wolnym rytmie perkusji, który wnosi melodyjne dźwięki klawiszy zanurzone w ambientowym tle. „II” ma bardziej oszczędny ton – koncentrując się na wolno płynących smugach onirycznych dźwięków.

Dla odmiany „III” to najbardziej rozbudowana kompozycja. Jest w niej miejsce na jazzowe breaki, jak i epicki pochód klawiszy o progresywnym tonie. Płytę kończy „IV” – wyciszony ambient skoncentrowany na subtelnym klimacie, tworzonym przez odgłosy kapiących kropel i eteryczną elektronikę.

Nagrania z „Drop” odwołują się do muzyki z końca lat 90., łączącej trip-hopową estetykę z ambientowymi brzmieniami. To choćby nagrania takich twórców, jak Howie B, Neotropic czy Journeyman. Przywołane po latach wypadają zaskakująco świeżo. W czasach, kiedy ambient kojarzy się nam głównie z mrocznymi dronami i industrialnymi preparami, taka ciepła muzyka jest tym bardziej potrzebna.

 https://www.facebook.com/water.mark.dropJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
otton III
otton III
8 lat temu

Bardzo fajna płyta! Wiele razy przesłuchałem ją 🙂

miszza
miszza
8 lat temu

wciska w fotel .

Polecamy