Wpisz i kliknij enter

Na Siano Sunrise 2015 – część 1

Ukazała się składanka i powstał nowy sublabel. Sprawdźcie koniecznie!

Właśnie ruszył sublabel Nasiono Records: Na Siano. Oficyna wystartowała w wyniku udanego zarejestrowania dwudziestu koncertów, jakie odbyły się w stodole na Kaszubach, podczas okolicznościowej imprezy Na Siano Sunrise. – Zapewniamy, że nie będziemy się ograniczać do utworów nagranych w stodole. Będziemy tu publikować różne szaleństwa, nie tylko z Trójmiasta i okolic – piszą wydawcy.

Na Siano Sunrise to niepubliczny biwako-festiwal (lub też agrofestiwal – jak kto woli), który powstał w celu zbierania środków na remont dachu stodoły położonej w pewnej wsi na Kaszubach. Zarejestrowano w niej płyty The Sunlit Earth („Between The Lines”) czy Dub Zespół. W domu obok nagrano albumy KSAS („100 filmów”), Prawatt („Half Łoś”) czy Szelest Spadających Papierków („Kletnictwo”). – Ta stodoła ma dla nas szczególne znaczenie – dodają wydawcy. Na Siano Sunrise to także kontynuacja Nasiono Sunrise – imprezy odbywającej się na sopockiej plaży w latach 2009-2013, w trakcie najkrótszej nocy w roku. Występowały tam zespoły z Nasiono Records oraz goście. Muzyka na żywo do wschodu słońca.

3 lipca pojawiła się składanka, pt. „Na Siano Sunrise 2015 – cz​ęść 1”, a na niej znajdziecie koncertowe nagrania między innymi takich artystów jak Wilga, Michał Pydo czy Jan Kepler Quartet. Niebawem ukażą się kolejne wydawnictwa nakładem Na Siano.

 

Strona Na Siano »
Profil na BandCamp »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

3 pytania – King Midas Sound

W walentynki ukazał się nowy album projektu Kevina Martina i Rogera Robinsona, a dziś gościmy ich w naszym cyklu mini wywiadów.