Wpisz i kliknij enter

Ambient Park 2015

15 sierpnia w Białymstoku odbędzie 6. edycja Ambient Parku. Sprawdźcie program!

W błogie świąteczne popołudnie, wśród zielonych rabatek kilkusetletnich książęcych ogrodów przestrzenna muzyka elektroniczna na wyciągnięcie ręki każdego z przechodniów uzupełniona o pozamuzyczne wrażenia: instalacje, niekonwencjonalną scenografię i iluminację otoczenia.

Projekt Ambient Park to wydarzenie z obszaru tzw. kultury codziennej, łączące w sposób innowacyjny przeżycia estetyczne w obszarze muzyki, sztuk wizualnych i performansu z szeroko zakrojoną edukacją ekologiczną. Ambient Park jest wydarzeniem prorodzinnym i proekologicznym, dlatego dokładamy starań, by przyroda, muzyka i wiele naturalnych dla spacerowiczów atrakcji skłaniały do poszukiwania harmonii. Zapraszamy również do korzystania z animacji plastycznych i ekologicznych dla dzieci przygotowanych we współpracy z Nasz Białystok Jest Eko, partnerem wydarzenia.

Wśród tegorocznych animacji oprócz tych kierowanych do dzieci nie zabraknie również tych dla trochę starszych. Warsztaty z recyclingu i upcyclingu wspólnie z Nasz Białystok Jest Eko poprowadzi Przetwórnia Meblowa Białystok. Nie zabraknie również atrakcji dla amatorów biernego wypoczynku. Nieopodal ambientowych scen odbywać się będzie pierwsza edycja Podlaskiego Śniadania Mistrzów, w czasie którego będzie można spróbować śniadaniowego menu przygotowanego przez najlepszych miejscowych kucharzy i z kubkiem aromatycznej kawy oddać się przyjemnej atmosferze.

Ambient Park, czyli muzyczne rozkosze w zielonym sercu miasta, jest widowiskowym przedsmakiem festiwalu Up To Date (szczegóły), który odbędzie się 4 i 5 września na Węglowej oraz w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

 

PROGRAM:

Start 13.00

Animacje plastyczne i ekologiczne w akompaniamencie ambientalnej selekcji muzycznej kolektywu Technosoul. Dtekk i Essence starannie wyselekcjonują utwory, które umilać będą sierpniową sielankę w parku miejscami zabierając słuchaczy w lekko niebezpieczne i mroczne rejony.

Popołudniowa i wieczorna część artystyczna:

17.00 Technosoul ambient DJ set

19.00 koncert – The First Lights (Białystok)

20.00 koncert – Grzegorz Bojanek (Częstochowa)

21.00 koncert – Ghosts Of Breslau (Wrocław)

22.00 koncert – Robert Curgenven A/V show (Australia)

Wizualizacje: Osmo Nadir

 

After Party w Metro – Start: 22.30

– Feelaz (Vinylgate recordstore) – Poznań

– Essence

– Dtekk

– hE

Robert Curgenven 2

Robert Curgenven

To australijski producent, który eksperymentuje przede wszystkim z fizycznym wymiarem dźwięku, badając nie tylko wpływ jaki dźwięk wywiera na nasze ciała, ale też na nasze postrzeganie czasu i przestrzeni. Jego utwory rozciągają się od mocno przetworzonych partii organowych, przez zmyślne zagrywki z przesterami i alternatywnie użytymi płytami winylowymi, po precyzyjne nagrania terenowe z najbardziej niedostępnych regionów Australii. Kariera Roberta zaczęła się 30 lat temu, kiedy grał jako zawodowy organista. W ciągu ostatnich 10 lat wydał kilkanaście płyt i zjeździł cały świat dając występy i prezentując swoje prace między innymi na TodaysArt w Hadze, Club Transmediale w Berlinie, National Film&Sound Archive w Australii.

Na Ambient Parku Curgenven zaprezentuje materiał pt. „They tore the earth and, like a scar, it swallowed them” opowiadający o brutalnej zmianie relacji australijskiej natury z jej rdzennymi mieszkańcami w wyniku kolonizacji tego kontynentu.

2014_GrzegorzBojanek_1

Grzegorz Bojanek

To artysta dźwięku i muzyk, który w swej twórczości konsekwentnie łączy w swoich kompozycjach będących kombinacją nowoczesnych melodii i szumów z nagraniami terenowymi i elektroakustycznymi oraz tradycyjnymi instrumentami.. Współpracował z wieloma artystami z USA, Kanady i Chin. Grzegorz Bojanek jest również jednym z najlepszych przedsiębiorców muzycznych z Polski. Od 2007 roku jest koordynatorem lokalnym scen Warsaw Electronic Festival. Jest również współzałożycielem chińsko-polskiego projekt ChoP koncentrującego się na wielokulturowej współpracy.  Jego występom towarzyszą wizualizacje odzwierciedlające motyw podróży, który jest bardzo ważny w jego postrzeganiu świata.

The_ghost_GOB-01_web

Ghosts Of Breslau

Ghosts Of Breslau to działający od 2001 r. elektroniczno-ambientowy projekt, za którym kryje się Patryk Balawender z Wrocławia. Na wczesnym etapie twórczości skupiał się on na tworzeniu dźwiękowych pejzaży przywołujących ducha trudnej historii swojego miasta. W rezultacie powstała trylogia albumów: „Peste”, „And Should The Spring Come…” oraz „Sacred Place”. Po dłuższej przerwie w działalności GOB powrócił w 2013 r. EP-ką „Drowned City”, która wyznacza nowy, skierowany ku dronom, kierunek w twórczości grupy. Muzykę Ghosts Of Breslau wydawano w labelach z Polski, Hiszpanii, Argentyny i Chin. Dodatkowo Patryk pod pseudonimem Hands Like Clouds nagrał album pt. „Mountain King”, będący wynikiem współpracy z portugalskim neofolkowym zespołem Joy Of Nature. Na Ambient Parku będziemy świadkami premierowego występu Ghosts of Breslau live.

THE FIRST LIGHTS

The First Lights

Projekt założony przez Huberta Jabłońskiego i Michała Chrzanowskiego. Twórczość zespołu jest syntezą dynamicznej muzyki instrumentalnej z elementami melodyjnego ambientu. Grupa określa swoje dokonania jako – MelodicCore, ambient. Pomysł wspólnego tworzenia był naturalną konsekwencją podobnego gustu oraz postrzegania muzyki, czego owocem jest zarejestrowany na początku 2015 roku debiutancki album „Lighthouse” (w trakcie prac w studio do składu dołączył Andrzej Zieniewicz, idealnie uzupełniając koncepcje grupy).

Podczas tegorocznej edycji Ambient Parku zespół zaprezentuje ambientową stronę swojej twórczości.

 Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy