Wpisz i kliknij enter

3 pytania – Jacques Kustod

Carbon Central to nowa przestrzeń w ramach której podczas TNM 2015 zaprezentują się artyści z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Dziś gościmy jednego z nich.

For an english version scroll down

Jacques Kustod to fikcyjna postać wymyślona przez Andreja Kabala, słowackiego producenta z Bratysławy, członka kolektywu Counterpoint i jednego z twórców wytwórni Exitab. Kustod tworzy noise’ująco-techniczną muzykę eksperymentalną, interesuje go mutowanie muzyki poprzez wszelkiego rodzaju analogowe instrumenty/sprzęty. Inspiruje go science-fiction, koncepcje Stephena Hawkinga, Blade Runner czy też Alphaville Goddarda.

Kuratorem projektu Carbon Central w ramach, którego zagra Jacques Kustod po raz kolejny będzie Wojciech Kucharczyk. Festiwal Tauron Nowa Muzyka odbędzie się w dniach 20-23 sierpnia na terenie Nowego Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Czego ostatnio słuchasz?
Zawsze jest tych rzeczy sporo, ale postaram się kilka wymienić. Ostatnio słucham najnowszego wydawnictwa Stephena O’Malley’a skrywającego się pod szyldem Gruidés. To świetna kolaboracja jego osoby z francuską orkiestrą improwizującą ONCEIM. Poza tym ostatni album Container jest wybuchowy, słucham go dość często – jest brutalny, prymitywny i ogłuszający. Słucham też pierwszego albumu Leonarda Cohena, który wielokrotnie stawał się wspaniałym soundtrackiem ostatnimi dniami. Nigdy nie słuchałem Cohena tak dogłębnie jak Dylana, gdy byłem młodszy i muszę powiedzieć, że Leonard niezaprzeczalnie przewyższa Dylana na niektórych poziomach. Z ostatnio słuchanych rzeczy wymienię jeszcze Beat Detectives i Benedikta Frey’a. Zadziwiające, tanecznie zorientowane realizacje.


Stephen O’Malley – Gruidés


Container – „Remover”


Leonard Cohen – „Master Song”


Beat Detectives – „Numb For You”

Nad czym obecnie pracujesz?
Kończę album jako Jacques Kustod i by totalnie nie zwariować, jestem też uwikłany w projekt nazwany Výklenkové Rezonancie, który służy jako platforma dla różnych pomysłów. Mój kumpel Filip, jest również zaangażowany w ten projekt ze mną i jest to bardzo odświeżające robić coś w kolaboracji. Poza tym, ostatnio programuję również muzykę dla pewnego miejsca w klubie Batyskaf, który to jest najnowszym punktem na kulturalnej mapie Bratysławy. Jest to dość wymęczające, ale przynosi prawdziwe poczucia spełnienia.


Jacques Kustod – „Hit The Lights” (Remixed by Still Life)

Czyj koncert/set zrobił ostatnio lub w ogóle na Tobie największe wrażenie?
Ostatnio nie było nic specjalnego, im jesteś starszy tym trudniej jest się czymś rozbawić, co jest smutne, ale prawdziwe. Mam bardzo dobre wspomnienia z koncertu Wolf Eyes, który widziałem gdzieś w okolicach 2010/2011 w Brnie. Był to prawdopodobnie najbardziej intensywny koncert, który widziałem w moim życiu. Ponadto, widziałem In Aeternam Vale wraz z Cabaret Voltaire w zeszłym roku w Berlinie, co było również rzeczą godną zapamiętania.


In Aeternam Vale – La Piscine – Live – Berlin Atonal 2014


Cabaret Voltaire – Live – Berlin Atonal 2014

www.facebook.com/jacqueskustod
www.soundcloud.com/jacques-kustod
www.festiwalnowamuzyka.pl

ENGLISH VERSION

What are you listening to lately?
It is always loads of things, so I will try to pick some. Currently I am listening to latest release by Stephen O’Malley called Gruidés, it is great collaboration between himself and french improv orchestra called ONCEIM. Also, latest LP by Container is blast, I am listening to it quite often, it is brutal, primitive and stunning. Last, but not least, first album by Leonard Cohen is doing its job for soundtrack of these days really frequently. I never listened to Cohen that deep as to Dylan, when I was younger and I have to say that Leonard exceeds Dylan’s aproach in some levels for sure. Add latest stuff by Beat Detectives and Benedikt Frey. Amazing dancefloor oriented releases.


Stephen O’Malley – Gruidés


Container – „Remover”


Leonard Cohen – „Master Song”


Beat Detectives – „Numb For You”

What are you currently working on?
I am finishing Jacques Kustod album at the moment and in order not to get totally insane, I am also involved in project called Výklenkové Rezonancie which serves as platform for different ideas. My friend Filip is involed in this project with me and it‘s really refreshing to do something collaborative. Also, currently I do some music programming in one Venue in Batyskaf, which is Bratislava‘s latest addition to the list o cultural venues. It is pretty exhausting, but really fulfilling.


Jacques Kustod – „Hit The Lights” (Remixed by Still Life)

Whose concert/set have made (lately or at all), the biggest impression on you?
Lately there was nothing that special, it is hard to be get amused by something, as you get older, which is sad, but true. But I have really good memories of Wolf Eyes live concert that I’ve seen around 2010/2011 in Brno. Possibly most intensive concert that I have seen in my life. Also, seeing In Aeternam Vale along with Cabaret Voltaire live last year in Berlin was also thing to remember.


In Aeternam Vale – La Piscine – Live – Berlin Atonal 2014


Cabaret Voltaire – Live – Berlin Atonal 2014

www.facebook.com/jacqueskustod
www.soundcloud.com/jacques-kustod
www.festiwalnowamuzyka.plJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy