Wpisz i kliknij enter

Error Etica – Country of Thieves EP

Awangardowe techno prosto z La Rioja (Hiszpania).

Error Etica, czyli Victor Martinez, to Hiszpan, do którego należy Psychoskunk Recordings, platforma wydawnicza, na której pojawi się „Country of Thieves”. Na EPkę przypadają trzy numery – jeden oryginalny i dwa remiksy od Christiana Wünscha i Reggy’ego Van Oersa. Wydawnictwo, tłoczone będzie się na winylu i dostępne w formacie cyfrowym. Masteringiem zajęli się mocno lansowani w Berlinie, panowie z Artefacts Mastering, czyli Daniele Antezza i Giovanni Conti, znani szerzej jako Dadub.

Reggy Van Oers, od niedawna właściciel Telemorph Recordings, otwiera ten tryptyk swoją definicją oryginalnego tracka. Producent maksymalnie zagęścił numer. Od początku do końca jest dynamicznie, z tym, że użyte efekty brzmią ładnie, subtelnie i, jak na cyfrową produkcję, zaskakująco… żywo.

Victor_Martinez_600

Następna w kolejności jest interpretacja Christiana Wünscha. Jest euforycznie i solidnie, a te dwie cechy, powoli stają się znakami szczególnymi hiszpańskiego soundu. Dużo jest ‚góry’, a mało ‚dołu’, co sprawia, że numer jest bardzo zadziorny i agresywny. Typowa parkietóweczka, pędząca bez litości.

Oryginał, przewleczony jest kującymi synthami i bardzo złowieszczy. Pełen jest nieoczekiwanych zwrotów akcji i dźwięków, które sprawiają, że włos na głowie się jeży. Prawdę powiedziawszy, ten track najbardziej mi się spodobał, bo to takie Awangardowe Techno Horror Story.

Warto bliżej przyjrzeć się „Country of Thieves”, zwłaszcza po to, by dostrzec różnicę między oryginałem i remiksem od Hiszpanów (Error Etica i Christian Wünsch), a remiksem od Holendra (Reggy van Oers). Każda scena ma swoje charakterystyczne atrybuty i kształtuje się na swój sposób, a to szalenie ciekawe zjawisko i materiał na osobny artykuł.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy