Wpisz i kliknij enter

Nowości z Baskaru

Po kilku miesięcznej przerwie francuska wytwórnia wypuściła nowe wydawnictwa.

Emmanuel Mieville

Emmanuel Mieville – „Ethers” (wrzesień 2015 | Baskaru)

„Ethers” to już drugi album Mieville’a wydany przez Baskaru. Poprzedni jego krążek, pt. „Four Wanderings in Tropical Lands” ukazał się w 2011 roku. Na tegorocznej płycie paryski kompozytor kontynuuje swoje poszukiwania w obszarze dronów i field recordingu. Artysta umiejętnie łączy oba te elementy, tworząc długie i gęste formy.

Yui Onodera

Yui Onodera – „Semi Lattice” (wrzesień 2015 | Baskaru)

Całkiem niedawno pisałem o płycie „Cloudscapes” (recenzja | Serein) duetu Yui Onodera i Vadim Bondarenko. W tym roku japoński artysta wydała już solowy krążek „sinkai” (Arctic Tone), a teraz mamy drugie jego wydawnictwo, pt. „Semi Lattice”, na którym porusza się wokół ambientowych przestrzeni, wykorzystując przy tym brzmienie fortepianu i gitary. Z pewnością nagrania tokijskiego artysty spodobają się miłośnikom labelu 12k (szczególnie Pjusk i Stephan Vitiello), a także fanom twórczości Chihei Hatakeyamy czy Machinefabrieka.

Simon Whetham

Simon Whetham – „What Matters Is That It Matters” (wrzesień 2015 | Baskaru)

Brytyjski artysta zabiera nas w okolice mrocznego ambientu zatopionego w nagraniach terenowych, choć twórca tym razem nie koncentruje się na konkretnych lokalizacjach geograficznych. W niektórych fragmentach w ciekawy sposób wydłuża/przetwarza melodie grane na fortepianie czy banjo, zastawiając je z surową tkanką field recordingową.

 

Strona wytwórni Baskaru »
Profil na Facebooku »
Słuchaj na Soundcloud »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy