Wpisz i kliknij enter

Unsound zaprasza do dyskusji

Uwaga: będzie się o nas mówić na krakowskim festiwalu. Co więcej – Wy też możecie zabrać głos.

O nas – czyli o dziennikarzach muzycznych. Oczywiście chodzi o jedną z dyskusji panelowych, które będą mieć miejsce w trakcie imprezy co dzień po południu. „Czy polskie dziennikarstwo muzyczne zanika?” – pytają prowokacyjnie organizatorzy dyskusji, która odbędzie we wtorek 13 października o godz. 14 w Pałacu Krzysztofory. Wybór gości do tej rozmowy jest dosyć zaskakujący – bo będą to: Małgorzata Halber, Michał Turowski, Jarek Szubrycht i Łukasz Warna-Wiesławski. Może więc być ciekawie – warto przyjść i zabrać głos. Tym bardziej, że jak na Unsound wyjątkowo panel ma się odbyć po polsku (szkoda – bo po angielsku mogłoby być jeszcze ciekawiej).

Inne spotkania będą miały bardziej tradycyjny dla festiwalu charakter. Opowiadać o swojej twórczości będą Charles Cohen oraz Rabih Beaini, Paweł Kulczyński (Wilhelm Bras), Laraaji, Elysia Crampton.  UNiiQU3 weźmie udział w sesji RA Exchange, a gośćmi Gram[m]ofonu będą Zenker Brothers i Jacek Sienkiewicz, którzy przedstawią swoje ulubione albumy.

Brytyjski pisarz Owen Hatherley zaprezentuje swoją najnowszą książkę „Landscapes of Communism”, w której opowiada o architekturze komunistycznej Europy Wschodniej, Mat Dryhurst opowie o „Sadze”, autorskim narzędziu (?) pozwalającym artystom na kontrolę nad miejscami, w których publikują swoje dokonania, natomiast Adam Harper zapyta czy cyfrowy akceleracjonizm jest dobry dla muzycznego podziemia.

Na Unsoundzie będzie się również dyskutować o tym, czy da się jeszcze szokować poprzez występy lub ich oprawę wizualną oraz na temat europejskich artystów awangardowych sięgających po rewolucyjną spuściznę obcej kultury, powstałej w innym czasie i miejscu. Wspólnie z Repeater Books zorganizowana zostanie dyskusja „Decolonised Dancefloors” – o rasie, tożsamości i globalnym podziemiu – oraz „Club Culture(s)”, gdzie padną pytania jak muzyka taneczna i kultura klubowa mogą powrócić do swoich radykalnych korzeni.

Z muzycznych newsów jest właściwie tylko jeden konkret – po koncercie w Kopalni Soli w Wieliczce zagra DJ Richard. Nie będzie to jednak surowy house, jak na jego omawianej przez nas niedawno płycie dla Dial, ale abstrakcyjny ambient.

Więcej informacji:

www.unsound.plJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
waldziu
waldziu
8 lat temu

Małgorzata Halber, Michał Turowski, Jarek Szubrycht i Łukasz Warna-Wiesławski – kto to w ogóle jest?!

jędrek
jędrek
8 lat temu

czekam na relacje

Polecamy