Wpisz i kliknij enter

Denzel + Huhn – Brom

Po kilkuletniej przerwie duet powraca do gry!

Artyści tłumaczą swoją nieobecność tym, iż w ostatnich latach byli bardzo zajęci tworzeniem muzyki do filmów i programów telewizyjnych. Poprzednie dwa krążki – „Time Is A Good Thing” (2002) i „Paraport” (2007) – Niemcy wydali nakładem oficyny City Centre Offices. Tegoroczny longplay „Brom” opublikowała wytwórnia Oktaf.

Bertram Denzel i Erik Huhn zaprosili do współpracy takich artystów jak Bettina Bruns, Brad Hwang, Florian Juncker, Manuel Miethe, Naftali, Ralf Bokelberg, Ronald Lippok, Sascha Friedl, Sebastian Vogel, Thomas Kürstner czy Yella Heyden. Na „Brom” wyraźnie słychać, że twórcy wciąż szukają nowych rozwiązań (brzmienie, forma), ale nie rezygnują też ze swoich patentów, które wymyślili dawno temu.

Duet nie ograniczył się tylko do elektroniki, syntezatorów, nagrań terenowych czy eksperymentów z mikrofonami, lecz dzięki zaproszonym muzykom i ich partiom instrumentalnym („Saturatorium”, „Asid Trei”, „Hitzriki”, „Gogol”,), osiągnęli jeszcze większy poziom brzmieniowej abstrakcji („Deriwat”, „Raoul Von Korn”, „Lithium Lite”). Myślę, że udało im się w jakimś stopniu rozszerzyć pojęcie dubu, a już na pewno wnieść wiele świeżości do basowych rejestrów. Jedno jest pewne – nie sposób uwolnić się od kilku fragmentów z „Brom”!

25.09.2015 | Oktaf

 

Strona Facebook Denzel + Huhn »
Słuchaj na Soundcloud »
Strona Oktaf »
Profil na Facebooku »
Profil na BandCamp »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy