Wpisz i kliknij enter

Jodie Landau and wild Up

Nowa postać w Bedroom Community!

Nie od dziś wiadomo, że islandzka wytwórnia odkrywa znakomitych artystów. Nie tak dawno pisałem o debiutanckim albumie Emily Hall, a teraz dostajemy płytę amerykańskiego kompozytora, wokalisty i perkusisty Jodie’ego Landaua.

Ten 23-letni twórca pochodzący z Los Angeles łączy kameralistykę, współczesną muzykę klasyczną, rock, jazz. Podczas solowych koncertów Landaua akompaniuje sobie na wibrafonie czy marimbie. Amerykanin współpracuje też z uznaną grupą wild Up (powstała w 2010 roku), czego wyrazem jest płyta „you of all things” (02.10.2105 | Bedroom Community). Kolektyw w bardzo krótkim czasie zdobył uznanie środowiska muzycznego LA, jak i europejskiego. Latem 2014 roku Jodie i muzycy z wild Up odwiedzili Islandię, wspierając na koncertach Björk.

Na albumie „you of all things” wybitne partie wokalne Landaua (ma za sobą wiele zrealizowanych oper) przeplatają się z wielogłosowością chóru, karkołomnymi partiami instrumentów smyczkowych i dętych. Ci muzycy są wręcz skazani na przyjazd do Krakowa i zagranie w ramach Sacrum Profanum.

 

Oficjalna strona artysty »
Profil na BandCamp »
Profil na Facebooku »
Strona Bedroom Community »
Profil na Facebooku »Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy