Wpisz i kliknij enter

Gradual

Polski duet mieszkający obecnie w Berlinie debiutuje ciekawym wydawnictwem – „Ipseity”.

Niewiele o nich wiadomo: mieszkali w Polsce, dwa lata temu przeprowadzili się do stolicy Niemiec, tworzą wspólnie i… świetnie wyglądają. Ich pierwsze wydawnictwo nosi tytuł „Ipseity” i zawiera sześć nagrań. To oczywiście nowoczesne techno, ale zrealizowane z pełną świadomością tradycji gatunku.

Otwierający zestaw „Abandoned Train” odwołuje się do minimalowej wersji stylu, zakorzenionej w laboratoryjnych brzmieniach rodem z wytwórni Sähkö. Dla odmiany „Dione” wnosi ze sobą powiew eksperymentów z połamaną rytmiką i noise’owymi preparacjami, typowymi dla Stroboscopic Artefacts. Echa przestrzennej elektroniki o niepokojącym nastroju w stylu Northern Electronics słychać natomiast w „Tango Down”.

Duet potrafi czerpać również inspirację z innych odmian elektroniki. „Jovis” i „Aton Tehen” są nasycone brzmieniami rodem z niemieckiej kosmische musik – jak choćby nagrania nieodżałowanego Morphosis. Podobnie dzieje się w finałowym „Ancient Gardens” – ale tym razem i rytmika, i aranżacja podporządkowane zostają dubowym technikom tworzenia dźwięku.

„Ipseity” wypada bardzo obiecująco, lokując Gradual w głównym nurcie progresywnego techno. Będziemy obserwować dalsze poczynania polskiego duetu.

https://soundcloud.com/gdual

https://www.facebook.com/gdual

http://www.gdual.comJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy