Wpisz i kliknij enter

Raq

W kinach Star Wars, a w głośnikach „Stop Wars”.

Raq to wielki miłośnik muzyki, jej kolekcjoner, propagator, dj i wreszcie też producent. Przez ostatnie 5 lat dzielił scenę z takimi artystami jak Kangding Ray, SHXCXCHCXSH, Lakker, Teebs, Lapalux. Na co dzień pracuje jako booking manager w poznańskim klubie Projekt.Lab. Niedawno wypuścił do sieci darmową koncept epkę pod tytułem „Stop Wars”. Pięć numerów uszytych jest z ambientowo-technicznych materiałów, a prawie każdy numer zawiera wokalny cytat z wyraźnym przesłaniem, o którym pisze sam autor w tekście niżej.


Raq – Stop Wars EP

Materiał można ściągnąć tutaj

Tak o swoim projekcie pisze sam autor:
„Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce, na planecie Ziemia, w krótkim okresie czasu powstała koncepcyjna płyta niosąca przesłanie pokoju. I chociaż nie będzie hitem stacji radiowych ani parkietów dyskotek, to być może skłoni kilka osób do przejścia na jasną stronę mocy…

Utwór Pierwszy – The Breakthrough (Intro)
Ma na celu skierowanie twoich zmysłów na dźwięk, ma odłączyć myślenie i pomóc w oddychaniu po to aby uzyskać 100% Twojej uwagi. Medytacja rozluźnia, pozwala nabrać dystansu do życia, pomaga odetchnąć od myśli i zauważając ich schematy powstawania, przestać się z nimi utożsamiać. W naszym codziennym życiu bombardowanym bodźcami, niemyślenie jest sztuką niezwykle trudną i wymagającą treningu, dlatego jeśli masz problem z usiedzeniem w takim stanie 2 minuty, przewiń już teraz Emotikon wink To nie jest muzyka która będzie fajnym tłem do weekendowego sprzątania domu. Oddychaj, skup się na dźwięku, próbuj nie myśleć, dzwonek sygnalizuje rozpoczęcie kolejnego utworu.

Utwór Drugi – The Illusion Of Separateness

Ten utwór przywołuje wypowiedź Alana Watts’a, znanego z niezliczonej ilości wykładów i tekstów na temat natury rzeczywistości. Bohater tłumaczy iluzję separacji naszego ego. Przez tę iluzję, czujemy się niezależni od innych, od natury. Czujemy, że każde z naszych działań wpływa tylko na nas samych a wszystkim rządzi przypadek. Jednak esencją każdego stworzenia jest ta sama, jedna świadomość, która z wiekiem zamykana jest w ramach i kształtuje się przez podziały na rasę, wyznanie, płeć, orientacje, status społeczny, poglądy polityczne czy gatunek. Każda sytuacja w życiu to lekcja ale nikt nie powie Ci, że nasz sposób odżywiania, zachowania, emocji ma wpływ na nasze otoczenie a wynik wydarzeń, które teraz mogą wydawać się mało ważne, może powrócić po latach i okazać się kluczowymi. Każdy nasz wybór kształtuje naszą wspólną rzeczywistość a wszystko nadzoruje matryca kwantowa zwana też karmą. Wmawia się nam jednak, że nie mamy żadnego realnego wpływu na otoczenie, a cały świat czyha tylko na nasze życie. Najłatwiej manipulować jest wystraszoną jednostką, która czuje się osamotniona i zaszczuta z każdej możliwej strony. Utwór wzywa do przebudzenia z iluzji, wzniesienia się w tańcu ponad pozorne podziały i uświadomieniu sobie bycia nieodłączną częścią boskiej całości, a tym samym – w odzyskaniu mocy stwórczej którą nam odebrano.
Alan Watts – Seeing Beyond Our Separateness http://bit.ly/1ksiBxi

Utwór Trzeci – The Cry Of Pachamama
Zawiera wycinki z kultowej już wypowiedzi historyka Grahama Hancock’a, który zaproszony na przemowę dla TED, wygarnął światu największe jego grzechy. Za tę szczerość wypowiedź została zablokowana i chociaż po proteście została przywrócona, to jednak sam akt zablokowania wzbudził wiele kontrowersji.
W całej wypowiedzi porusza wiele trudnych tematów jak np. ten: „Stać nas na zbrojenie się przeciwko nam samym a nie stać nas na uratowanie płuc naszej planety?” – Lasy deszczowe są wycinane, ilość gazów cieplarnianych ciągle rośnie i główny wpływ na to ma przemysł hodowlany.
Ludzie nadmiernie spożywają mięso czy produkty z olejem palmowym, a przed krytyką bronią się zwrotami jak „niech każdy zagląda do swojego talerza” zapominając jednak, że nabierają ze wspólnej „miski” środowiska, która niestety nie jest bez dna. Analogicznie kiedyś palacze bronili swojego nałogu do momentu wyniku badań nad paleniem biernym, dalsze tłumaczenia były już na nic. Obecna sytuacja, poparta wiedzą, która do czasu wolności internetu, była zakazana – wzywa do wstrzemięźliwości i zastanowienia się, czy to natura jest naszym wrogiem którego trzeba okiełznać, czy może jednak egoistyczna strona ludzkości?
Pachamama (z języku Keczua „Matka Ziemia”) nie pozostaje w tym wszystkim bierna, wzywa szamanów do pomocy ludzkości w odzyskaniu połączenia przy pomocy świetych roślin i tym samym uratowaniu naszej planety przed zagładą. Takie zmiany są jednak wbrew interesom wielu, np. zezwolenie ludziom na leczenie się roślinami uderza w przemysł farmaceutyczny, któremu razem z przemysłem żywieniowym zależy na tworzeniu pacjentów, a nie wyleczeniu ich – analogicznie do nowych samochodów bądź drukarki hp, która musi się zepsuć aby firma mogła zarobić na naprawie. Nikt nie informuje np. chorych na nowotwory bądź padaczkę, że już mogą (!) zakładać grupy samopomocy, które umożliwią założenie legalnej hodowli konopii do wytwarzania oleju RSO – bo wtedy straciliby pieniądze płynące z leczenia.
Graham Hancock – The War On Consciousness http://bit.ly/1iZYQQf

Utwór Czwarty – Stop Wars
rozpoczyna go urywek wypowiedzi Rona Perlmana z kultowej gry Fallout, post apokaliptycznej wizji przyszłości w której rakiety nuklearne zostały wystrzelone, a tylko nielicznym udało się ukryć w schronach i uniknąć zagłady. Scenariusz bardzo dziś aktualny i niestety realny. Wizja tego co może być, jeśli nie odzyskamy połączenia z naturą i nie przejrzymy poza iluzję ego. Jest tu mrok, niepokój, alarm nalotowy i grobowa cisza po.
Ron Perlman – Fallout 3 intro http://bit.ly/1Pa5p0h

Utwór Piąty – The Hope Awakens (Outro)
ostatni utwór to swojego rodzaju outro niosące ze sobą nadzieję. Głosem rozsądku jest tu pamiętna wypowiedź Charliego Chaplina z filmu „Dyktator”. I chociaż film ma już 75 lat to treść jaką niesie jest jak najbardziej aktualna, szczególnie w czasach w których wiele ugrupowań zasłania się rzekomą obroną „demokracji”. Bohater powołując się na biblię, przypomina – „królestwo niebieskie jest w każdym z nas”. To MY wszyscy mamy siłę do tworzenia tego świata i decydowaniu o własnym losie, a nie garstka na szczycie. To my powinniśmy się łączyć, a nie dawać się dzielić i skłócić bo tylko o to im chodzi. Lewa strona czy prawa, to nadal części jednej całości – bez względu na wyznanie, kolor skóry czy pozycję społeczną. Jednak nawet ludzie na szczycie umierają, a to właśnie nadzieja umiera ostatnia.
Charlie Chaplin – The Great Dictator speech http://bit.ly/1QQAic3
Ciąg Dalszy Nastąpi…”.

www.soundcloud.com/raq
www.facebook.com/raknrollaJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Holger Czukay – dyskografia

24 marca Holger Czukay obchodziłby 80. urodziny. Z tej okazji przyglądamy się jego niezwykłej twórczości.