Wpisz i kliknij enter

Nowości z Zoharum

Trzy zupełnie odmienne płyty, które ukazały się pod koniec minionego sezonu.

Po trzech całej serii reedycji i wydawnictw archiwalnych, Rapoon powraca z nowym albumem w barwach Zoharum.”Blue Days” jest jednak nieco innym wydawnictwem od poprzednich. Podczas gdy na ostatnich trzech albumach z premierowym materiałem dominowały długie, powoli rozwijające się kompozycje, tutaj jest ich aż czternaście i najdłuższa ma niecałe osiem minut, a dwie najkrótsze zaledwie czterdzieści sekund. Jest to zapis pomysłów, szkiców, na albumie dominuje zwięzłość, choć wszystkie utwory składają się w jedna całość. Pokazują, że Robin Storey ciągle szuka nowych ścieżek artystycznych.

„Last” to najnowszy album projektu Genetic Transmission. Zarejestrowany i powielony w zaledwie kilku egzemplarzach na CD-R kilka lat temu, dopiero dzisiaj ukazuje się jako regularne wydawnictwo na nośniku CD. Ideą przyświecającą rejestracji tego materiału miało być stworzenie dźwiękowych miniatur, krótkich form powstałych z preparacji akustycznych bądź elektroakustycznych źródeł, podczas licznych eksperymentów dźwiękowych, z jakich znany był dotąd Tomasz Twardawa. „Last” to ostatni studyjny album w dyskografii Genetic Transmission.

„Funeral Musik for You and Me” Marka Machoffa to kontynuacja idei, jakie przyświecały powstaniu krążka ‘Funeral Musik fur Jenny Marchoff’. W tym jednak przypadku pozbawiony jest on osobistego pierwiastka, a stanowi raczej ogólną refleksję nad sensem życia i śmierci. Wspólnym mianownikiem dla obu krążków z pewnością jestrodzaj środków, jakimi posłużył się Marchoff podczas sesji. W trakcie nagrań wykorzystywał on również analogowe syntezatory. Tym razem do współpracy zaprosił  Toma Kalinovsky’ego. Muzyka, choć odległa od stylistyki macierzystej formacji artysty, Different State, jest równie ciekawa, intrygująca, a nawet inspirująca.Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy