Wpisz i kliknij enter

JoeFarr – Sense Of Purpose

Taneczne killery w brytyjskim ujęciu.

Pod nazwą Bloc. ukrywa się jedna z najważniejszych na brytyjskim rynku agencji promocyjnych, organizujących klubowe imprezy, a przede wszystkim duży festiwal w Londynie. W zeszłym roku zainaugurowała ona własną działalność wydawniczą. Efektem tego jest opublikowany obecnie debiutancki album walijskiego producenta – JoeFarra.

Zadebiutował on całkiem niedawno – bo zaledwie pięć lat temu. W tym czasie zdążył wylansować kilka solidnych sztosów parkietowych, które opublikowały mu tak znane tłocznie, jak Turbo, Hypercolour i Power Vacuum. Z czasem przygotował większy zestaw nagrań, który trafił właśnie teraz na płytę „Sense Of Purpose”.

JoeFarr mieszka aktualnie w Bristolu – nic więc dziwnego, że w jego muzyce dominują potężne basy wsparte połamanymi rytmami. Oto dostajemy bowiem na płycie zarówno zwalisty dubstep o smolistym pulsie („AM05” i „Asleep”), ale również energetyczny UK garage, ozdobiony zawadiackimi melodiami („Coping Mechanism” i „I Might Just do That”). Pionierskie czasy brytyjskiego rave’u przywołuje tu natomiast breakbeatowy „Careless”.

Walijski producent potrafi jednak zbalansować tę surową i dziką energię taneczną bardziej nastrojowymi i ilustracyjnymi pasażami. Świetnie otwiera płytę rozwibrowany strzelistymi arpeggiami „RPM (Dedication)”. W „Halftone” dostajemy wysmakowany IDM, łączący zawodzące syntezatory z acidowymi efektami. Nawet kiedy JoeFarr sięga po mocne hard techno, jest w nim miejsce zarówno na przesterowane bity, jak i zamaszystą partię klawiszy („Crunk”).

„Sense Of Purpose” zadowoli przede wszystkim fanów klubowej elektroniki o brytyjskim rodowodzie. Całe szczęście walijski producent ma lekką rękę do tanecznych killerów – i potrafi te wyspiarskie inklinacje przetopić w nagrania, które spodobają się również na kontynencie. Jest szorstko, agresywnie, ale też melodyjnie – co dobrze wróży powodzeniu utworów z albumu na europejskich parkietach.

Bloc. 2016

www.blocweekend.com

www.facebook.com/blocwknd

www.facebook.com/joeFarr01Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy