Wpisz i kliknij enter

Mary Ocher + Your Government

Zanurzcie się w zmysłowej, drapieżnej, dzikiej i ekstrawaganckiej twórczości Mary Ocher!

Mary Ocher (właśc. Mariya Ocheretianskaya) urodziła się w Moskwie, później był Tel Awiw, a w wieku 20 lat zamieszkała w Berlinie. Ocher to nie tylko znakomita wokalistka oraz multiinstrumentalistka, bowiem doskonale sobie radzi jako reżyserka filmów dokumentalnych i klipów, a także z powodzeniem pisze wiersze i robi zdjęcia. Od zawsze jest wyznawczynią filozofii DIY, co też przekłada się na jej ekscentryczny wizerunek – stroje. Pierwszy jej zespół to Mary and The Baby Cheeses, z którym wydała pięć albumów. Wielki talent wokalny Mary odkrył King Khan (kanadyjski muzyk, producent) w jednym z berlińskich klubów karaoke, po czym dostała propozycję zarejestrowania sowich numerów w legendarnym Moon Studios. I tak powstała druga solowa płyta, pt. „Eden” (Buback, 2013) – pierwsza nosi tytuł „War Songs” (2011).

W 2012 roku artystka poszła za ciosem i powołała do życia nowy projekt Mary Ocher + Your Government wraz z perkusyjnym duetem: Stefan Widdess i Oliver Rivera-Drew. W lipcu 2015 roku pojawił się pierwszy singiel tego przedsięwzięcia, a w tym roku ujrzał światło dzienne longplay, pt. „Mary Ocher + Your Government”.

Krążek wypełniło dziesięć kompozycji, od których ciężko się uwolnić. Muzyka Ocher jest zmysłowa, drapieżna, nieprzewidywalna, dzika i ekstrawagancka. Głęboka barwa głosu Rosjanki ma coś w sobie z wokalu Jenny Haan („Dream X3”, „The Sound of War”) ze słynnej brytyjskiej grupy Babe Ruth (pamiętacie ich cover utworu „King Kong” z repertuaru Franka Zappy?). Nad twórczością Mery Ocher unosi się duch lat 70., także w warstwie brzmieniowej, która może przywoływać skojarzenia z nowojorską sceną no-wave’ową. Na „Mary Ocher + Your Government” znajdziemy również kapitalną tkankę perkusyjną wręcz kipiącą od afrobeatu czy cumbii („Man VS Air”, „In Drag”, „The Howl”). Nie brakuje też post-punkowego pazura [„Now (Fear)”] oraz syntezatorowych brzmień podlanych tropikalną rytmiką („Calvary”). Całość zamyka nagranie „I am a tree”, gdzie artyści popisali się nieszablonowym połączeniem wokalu, syntezatorów i perkusji.

Bez wątpienia album „Mary Ocher + Your Government” pozostanie w mej pamięci na długo…

07.01.2016 | Klangbad

 

Oficjalna strona artystki »
Profil na Facebooku »
Profil na BandCamp »
Strona Klangbad »
Profil na Facebooku »Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
adamashnova
adamashnova
8 lat temu

Doskonała alternatywa do dzisiejszej pogody za oknem – „drapieżnie” i drastycznie zmieniła mój nastrój dzięki:)

Polecamy

3 pytania – Suwal

Kolejnym artystą, który odpowie na nasze 3 pytania jest Suwal, którego EP „Sygnał” ukazał się niedawno nakładem Flirtini/Asfalt Records.