Wpisz i kliknij enter

„Wyobraź sobie świat bez muzyki”

Już dziś premiera niezwykłego filmu!

Kwartanik Artystyczny Bliza zaprasza na premierowy specjalny pokaz filmu „Wyobraź sobie świat bez muzyki” – laureata „Nosa Chopina”, zwycięzcy muzycznej sekcji DOCS AGAINST GRAVITY FF. To historia Billa Drummonda, muzycznej legendy i ekscentryka, celebryty, filozofa, aktywisty i manipulatora, który na oczach widzów i z ich udziałem! realizuje najnowsze dzieło – enigmatyczny projekt K17. Gościem spotkania będzie Marcin Borchardt, filmowiec, wykładowca, a przede wszystkim autor najnowszej książki „Awangarda muzyki końca XX wieku. Podręcznik dla początkujących.”

data: 17 marca 2016 (czwartek)
godzina: 20:15
miejsce: Gdyńskie Centrum Filmowe, Sala Warszawa, pl. Grunwaldzki 2, Gdynia
wstęp: Kwartalnik Artystyczny Bliza (jeden z dwu – od wyboru – najnowszych numerów) do kupienia na miejscu w specjalnej cenie 10 zł

Bill Drummond – w latach 80. i 90. ubiegłego wieku współtwórca punkowego Big In Japan i acid-popowego KLF, pisarz, były celebryta, filozof, aktywista, producent, manipulator, człowiek, który spalił milion funtów w gotówce oraz straszył karabinem maszynowym swoją publiczność, propagator idei No Music Day, w ostatnich latach poświęca się projektowi K17. To utopijny, rozciągnięty na wiele lat projekt chóru, który tworzy muzykę odrzucając muzyczną tradycję, słowa melodię oraz rytm. Drummond podróżuje po całej Wielkiej Brytanii, nagrywając napotkanych ludzi, którzy wydają, wywrzaskują, wymrukują i wyjękują bardzo różne dźwięki. Całość miksuje, odsłuchuje w głuszy i… na zawsze kasuje z pamięci komputera.


The KLF – „Last Train To Trancentral”

Film w reżyserii Stefana Schwieterta jest opowieścią o radykalnym poszukiwaniu wolności – Drummod jest opętany ideami bycia w teraźniejszości, prawdziwego spotkania z drugim człowiekiem i „czystym” dźwiękiem. Nie odcina kuponów, cały czas poszukuje nowych rozwiązań i inspiracji. Kieruje się w stronę coraz bardziej ulotnych, efemerycznych działań – w dzisiejszym świecie, nastawionym na zapisywanie, powielanie i udostępnianie takie gesty mają olbrzymią wartość. Obdarzony ujmującą charyzmą i twórczym ADHD, olbrzymi, pozbawiony artystowskiej pozy, jest równocześnie błaznem i mędrcem, kimś, kto przeniknął tajemnicę życia i sztuki i potrafi zarówno z nich kpić, jak i czerpać niezmierzoną radość.

awangarda XX

„Awangarda muzyki końca XX wieku, napisana w formie popularyzatorskiego przewodnika książka Marcina Borchardta jest świadectwem rewolucyjnych zmian w myśleniu o muzyce, jakie dokonały się po drugiej wojnie światowej. Celem książki jest promocja nowej muzyki oraz wypełnienie luki istniejącej w polskim piśmiennictwie w zakresie publikacji popularyzujących współczesną muzykę awangardową, zarówno w jej filharmonicznym, jak i undergroundowym wcieleniu.

Kwartalnik Artystyczny Bliza, Gdyńska Szkoła Filmowa oraz Gdyńskie Centrum Filmowe kontynuują wspólny projekt spotkań z filmami DOCS AGAINST GRAVITY FF. W cyklu zobaczymy unikatowe filmy dokumentalne, nagrodzone nie tylko na DOCSAG, ale również na wielu innych festiwalach w Europie i na całym świecie. Po każdym pokazie zapraszamy do dyskusji z osobami, które dzięki specjalistycznej wiedzy i zdobytemu doświadczeniu wzbogacą zaprezentowany film dodatkowym komentarzem.

Wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1686163158307362/Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy