Wpisz i kliknij enter

The Terminator: Original Music by Brad Fiedel

Po wielu latach doczekaliśmy się winylowej reedycji soundtracku do „Terminatora 1”.

Chyba nikomu nie trzeba przybliżać fabuły „Terminatora”, gdzie mamy kultową rolę Arnolda Schwarzeneggera i jest jednym z najważniejszych obrazów w karierze Jamesa Camerona, jak i lat 80. Film wszedł na ekrany kin w 1984 roku i niemal od razu stał się totalnym hitem. Ale w tym momencie najbardziej interesuje nas ścieżka dźwiękowa do „Terminatora” stworzona przez amerykańskiego kompozytora Brada Fiedela (Fright Night, True Lies). Soundtrack składał się z jedenastu kompozycji, przez co nie był kompletną ścieżką dźwiękową tego filmu (reedycja kompaktowa pojawiła się w 1991 roku).

https://www.youtube.com/watch?v=lHz95RYUbik

Dopiero w 1995 roku wytwórnia Enigma Records wypuściła drugą wersję, pt. „The Terminator. The definite edition” uzupełnioną o utwory instrumentalne Fidela. Jednak pojawił się inny problem, gdyż wydawcy tym razem nie umieścili na płycie piosenek artystów (Tahnee Cain/Tryanglz, Jay Ferguson, Lin Van Hek) wykorzystanych w filmie, które znalazły się na pierwszej wersji soundtracku z lat 80. Historia tej ścieżki dźwiękowej jest zawiła i pogmatwana.

Terminator2-horz

8 kwietnia tego roku oficyna Milan Records przy współpracy z reżyserem Nicolasem Windingiem Refnem (znany z filmów „Drive”, „Bronson”, „Only God Forgives”) opublikowała na pięknym oraz podwójnym winylu wznowienie tego materiału. W końcu mamy kompletny soundtrack do „Terminatora”. Nagrania zremasterowano na podstawie oryginalnych taśm. Album powstał w ramach projektu „Nicolas Winding Refn Presents”. Od jakiego czasu duński filmowiec wznawia różne soundtracki. Do tej pory ukazały się: „Oldboy”, „Coś za mną chodzi” („It Follows”) i „Robocop”. Niedługo odbędzie się premiera jego nowego filmu, pt. „The Neon Demon”.

Strona Milan Records »
Profil na Facebooku »

 Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy