Wpisz i kliknij enter

Lawrence – Yoyogi Park

Nocna wędrówka po egzotycznym parku.

Hamburski producent Peter M. Kersten najczęściej realizuje swe nagrania dla współprowadzonej przez siebie wytworni Dial. Ma jednak na swym koncie również dwa albumy opublikowane nakładem japońskiej firmy Mule Musiq. Po wydaniu „Until Then, Goodbye” i „A Day In The Life” przyszedł teraz czas na trzeci zestaw – „Yoyogi Park”.

Jak sam tytuł wskazuje, znajdująca się na nim muzyka zainspirowana została wędrówkami Lawrecen’a po słynnym parku w stolicy Japonii. Stąd część materiału dźwiękowego na płycie pochodzi z nagrań terenowych dokonanych na terenie Yoyogi. Uzupełniają je wcześniejsze rejestracje poczynione przez artystę z jego jazzową grupą Sky Walking oraz fragmenty ambientowych archiwów.

Wbrew temu, co można by sądzić, dziesięć kompozycji z albumu, wpisanych jest w formułę muzyki tanecznej. To przede wszystkim łagodnie płynący deep house, oparty na przyjemnie szurających bitach i głębokich basach („Marble Star”). Lawrence uzupełnia te podkłady ilustracyjną elektroniką o przestrzennym rozmachu („Tensui”), od czasu do czasu ozdabiając melodyjnymi motywami klawiszy („Ava”).

Tę oniryczną paletę barw, wzbogacają akustyczne dźwięki o jazzowym rodowodzie – choćby ciepłego Rhodesa w „Nightlife” czy pulsującego kontrabasu w „Illuminated”. To z kolei sprawia, że Lawrence sięga po inną rytmikę. Dzięki temu w „Simmer” dostajemy pastelowe electro, w „Blue Mountain” abstrakcyjny minimal, a w „Avie” – nieinwazyjny breakbeat. Wszystko to utrzymane jest jednak w tak samo rozmarzonym nastroju.

Muzyka z „Yoyogi Park” ujmuje swym wyciszonym klimatem i organicznym brzmieniem. Niby ma ona taneczny charakter – bo każdy z utworów oparty jest na klubowych rytmach, ale tak naprawdę ewokuje raczej senne rozleniwienie. Tym razem Lawrence wspiął się bowiem na wyżyny swego talentu, łącząc z podziwu godną zręcznością house z ambientem. Efekt jest naprawdę uwodzicielski – zaskakując swą zmysłowością i lirycznością.

Mule Musiq 2016

www.mulemusiq.com

www.facebook.com/filmsandwindowsJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
jedrek
jedrek
6 lat temu

Bardzo dobra płyta …. szkoda że nie gra się jej w klubach … w sensie takiej muzyki

Polecamy