Wpisz i kliknij enter

3 pytania – JÓGA

Kolejna odsłona naszego cyklu mikrowywiadów.

JÓGA to wywodzące się z Katowic (od końca zeszłego roku) trio w składzie Rafał Skowroński, Maciek Sawoch, Kamil Łukasiuk. Zespół łączy w swojej twórczości dźwięki gitary akustycznej z nowym elektronicznym brzmieniem zręcznie przemycając swoje skandynawskie inspiracje (nazwa zespołu pochodzi od piosenki Björk). JÓGA tworzy od 2013 r. ma na koncie kilkadziesiąt koncertów, również w charakterze supportów przed takimi zespołami jak: Low Roar czy Sleep Party People. W październiku 2014 r. własnym sumptem wydali epkę zatytułowaną „Skin”, która zawiera 6 utworów. Z kolei we wrześniu 2015 roku trio jako jedyny zespół z Polski został zwycięzcą międzynarodowego konkursu Converse Rubber Tracks dzięki czemu zarejestrował kolejne utwory w legendarnym Hansa Tonstudio w Berlinie, w którym powstawały albumy takich artystów jak U2, David Bowie, Iggy Pop czy Depeche Mode. Za realizację dźwięku i wsparcie produkcyjne podczas sesji odpowiadał Aaron Bastinelli na co dzień pracujący w nowojorskim studiu, który współpracował m.in. z Bono, Markiem Fosterem czy The Roots.

JÓGA pojawi się w te wakacje na Open’er Festival oraz na OFF-ie, zbiera również środki na realizację klipu na platformie polakpotrafi.pl.


JÓGA – „I can stay”

1.Czego ostatnio słuchacie?
2.Nad czym obecnie pracujecie?
3.Jaki cudzy występ (set/ koncert) zrobił ostatnio lub w ogóle na Was największe wrażenie?

Rafał Skowroński
1. Ciężko jest mi ostatnio wygospodarować czas na poszukiwanie nowej muzyki, ale przez ostatni miesiąc zapętlam płytę Empress of „Me” i lubię też wracać do drugiego wydawnictwa James’a Blake’a „Overgrown”. Kawałki z obu tych płyt towarzyszą mi codziennie podczas pracy, spacerów czy podróży.


Empress Of – „Standard”

2. Aktualnie kończymy nagrywać naszą druga EP-kę, która miejmy nadzieję, ukaże się już w tym miesiącu. Można powiedzieć, że jesteśmy już na mecie. Ostatnie miesiące były dla nas bardzo intensywne ze względu na trasę koncertową, tworzenie nowego materiału i dopinanie naszego drugiego wydawnictwa na ostatni guzik.


JÓGA – Bones

3. W ostatnim czasie największe wrażenie zrobił na mnie koncert Dawida Podsiadło podczas tegorocznego Spring Break’a. Wszystko się zgadzało. Świetne aranżacje koncertowe, głos Dawida oraz oświetlenie sprawiły, że zapamiętam ten koncert na długo. Natomiast największe wrażenie ever zrobił na mnie koncert CocoRosie w Katowicach w 2013 roku. Żałuję, że ze względu na pracę nie mogę wybrać się na żaden z trzech nadchodzących koncertów CocoRosie w Polsce.


CocoRosie, Poznań, CK Zamek, 2013

Kamil Łukasiuk
1. Ostatnimi czasy wróciłem do trochę starszej muzyki i słucham dużo Beatlesów oraz RHCP, chociaż nie ukrywam że póki co, ten rok wygrywa dla mnie Łona & Webber. Nie mogę się doczekać ich występu na Open’erze.


Łona i Webber – „Błąd”

2. Aktualnie pracujemy nad drugą epką JÓGI, która jest już na finiszu i zostały nam tylko ostatnie poprawki. Już za chwilę podzielimy się z ludźmi nowym materiałem.


JÓGA – „Hero”

3. Mój ukochany koncert to bez zmian występ CocoRosie w Katowicach. 2013 był bardzo specyficznym dla mnie rokiem i wydaje mi się, że koncert ten trafił idealnie w mój aktualny stan i wrażliwość. Cieszę się, że nie mam żadnych zdjęć, ani filmów z tego dnia.

Maciek Sawoch
1. Od kilku miesięcy jestem na małym „detoxie muzycznym”. Zasłuchiwałem się mocno w świeższe pozycje rynkowe. Spowodowane jest to między innymi tym, że dużo czasu spędzam w studio i szukam…

2. Tak, aktualnie prace skupione są na EPce Hero oraz przygotowaniach festiwalowych. To dla nas bardzo ważne, aby pokazać się z jak najlepszej strony!


JÓGA – Brother (live)

3. Za mój ulubiony koncert mogę z czystym sumieniem określić ten z ubiegłego roku. Mianowicie Patti Smith na OFF Festival. Tyle emocji, tyle energii i płacząca publiczność ze wzruszenia. NIESAMOWICIE!


Patti Smith, Off Festival, 2015

www.facebook.com/jogamusic/
www.soundcloud.com/jogajogamusicJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Irmin Schmidt – dyskografia

29 maja Irmin Schmidt obchodzi 82. urodziny. Przypominamy jego twórczość solową, tym samym zamykając przegląd dokonań członków grupy Can.