Wpisz i kliknij enter

Berlin Atonal 2016

Na tegorocznej edycji niemieckiego festiwalu nie zabraknie twórców mrocznej elektroniki i… Sashy Grey.

Tym razem szefowie imprezy zaprosili na nią aż ponad stu artystów. Więlu z nich zaprezentuje się w specjalnie na tę okazję przygotowanych programach. Tak będzie w przypadku projektu Death In Vegas, który pojawi się w Berlinie wraz z znaną z występu na krakowskim Unsoundzie sprzed trzech lat Sashą Grey. Zaprezentują oni inspirowany dokonaniami Throbbing Gristle i Chris & Cosey audowizualne show „Transmission”. „Unnatural Channel” to z kolei tytuł programu, który na berliński festiwal przygotował Drew McDowall (były mąż Rose McDowall) znany ze współpracy z Coilem i Psychic TV. Post-punkową generację reprezentował będzie na Atonalu również Pyrolator, ktory na początku lat 80. współtworzył nurt Neue Deutsche Welle. W jego wykonaniu usłyszymy zdekonstruowane kompozycje nieżyjącego już „ojca” kosmische musik – Conrada Schnitzlera.

Tommy Four Seven wraz z twórcą filmów wideo Alainem Paulem przedstawi po raz raz pierwszy na żywo projekt These Hidden Hands – w programie zatytułowanym „Aphelion”. Po trzech latach przerwy na scenę wróci brytyjski duet Raime. W jego wykonaniu usłyszymy materiał z planowanej do wydania przez Blackest Ever Black w czerwcu płyty „Tooth”. Echa post-punku i industrialu z lat 80. zabrzmią podczas wspólnego występu znanego z Jealous God i Sandwell District amerykańskiego producenta działającego jako Silent Servant. Wsparcie zapewni mu berliński twórca z Nowego Jorku – Phase Fatale. „Love Means Taking Action” to z kolei tytuł nowego audiowizualnego show projektu Croatian Amor z cenionej wytwórni Posh Isolation. Acidowe preparacje wsparte dubowymi efektami zabrzmią natomiast w Kraftwerk Halle za sprawą Andreasa Tilliandera i jego projektu TM404.

Nie zabraknie również na Atonalu potężnego ambientu. Jak można się było spodziewać materiał ze swego tegorocznego albumu zrealizowanego dla Tri Angle wykona w Kraftwerk Halle brytyjski twórca Roly Porter. Muzykę z „Third Law” wesprze swymi halucynogennymi wizualizacji znany także z występów na Unsoundzie Marcel Weber. Bardziej kojące dźwięki będzie można zapewne usłyszeć podczas koncertu projektu Imaginary Softwoods. Jak pamiętamy stoi za nim John Elliot, który działając nie tak dawno w triu Emeralds przyczynił się wraz z nim do rewitalizacji kosmische musik i new age. Zając jego upodobanie do analogowych syntezatorów i wytrawny gust do oldskulowej elektroniki (jest kuratorem wydawnictw publikowanych przez dedykowany takim rarytasom pododdział wytwórni Mego – Spectrum Spools), możemy się spodziewać wyjątkowego koncertu.

W tym roku obok prezentacji na głównej hali Kraftwerk Halle odbędą się występy w bocznej sali Stage Null oraz projekcje audio-wideo na panoramicznym ekranie w trzeciej sali.

Karnety na festiwal, który potrwa od 24 do 28 sierpnia w Berlinie kosztują 115 euro. Można je kupić tutaj: www.berlin-atonal.com/atonal-2016Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Electron
Electron
6 lat temu

Gdyby tylko zamkneli lub przynajmniej ograniczyli mozliwosc naplywu ludzi z miasta na afterowe imprezy w Tresorze … kompletnie rozny klimat.

Polecamy