Wpisz i kliknij enter

Kanipchen-Fit

Amerykańsko-holenderskie trio wraca z nową EP-ką.

Grupa Kanipchen-Fit powstała w 2014 roku, w skład której wchodzą wokalistka Gloria Holwerda-Williams (amerykańska poetka niegdyś mocno związana z nowojorskim ruchem Pussy Poets), gitarzysta/wokalista Empee Holwerda (znany z LUL i Solbakken) oraz perkusista Frank Sloos (ex-The Treble Spankers, Big Paulus).

Pierwszy swój longplay, pt. „Multibenefit” wydali w 2010 roku. Od tamtej pory członkowie Kanipchen-Fit niczego nowego nie opublikowali. Teraz przygarnęła ich bardzo dobra wytwórnia Makkum Records prowadzona przez Arnolda de Boera (The Ex, Zea). 11 czerwca, nakładem tejże oficyny ukazał się minialbum „Unfit For These Times Forever”. Nowy materiał kształtował się pod wpływem przeprowadzki muzyków z Nowego Jorku do Amsterdamu. Stwierdzili, że mają już dosyć oglądania rasistowskich zachowań ze strony tamtejszej policji i doświadczać wielu innych nieprzyjemnych rzeczy. Wszystkie te przemyślenia odnajdziemy w tekstach ich piosenek.

Od strony muzycznej Kanipchen-Fit zaskakują świeżością, choć używają totalnie rockowych instrumentów, energią i niesamowitym feelingiem. Brzmienie zespołu kojarzymy mi się The Ex, w końcu to jest punkt odniesienia nie tylko dla holenderskich artystów, zaś niecodzienna barwa głosu Williams nadaje całości wyjątkowy charakter. Muzycy w bardzo ciekawy sposób łączą rocka, bluesa, noise-rocka, nową falę i soul. Na pewno będę czekał na kolejne wydawnictwo Kanipchen-Fit!

 

Strona Kanipchen-Fit »
Profil na Facebooku »
Strona Makkum Records »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy