Wpisz i kliknij enter

3 pytania – Błażej Malinowski

Sprawdzamy co słychać u jednego z czołowych twórców polskiego techno.

Błażej Malinowski to rezydujący w Berlinie producent specjalizujący się w melodyjnym i transowym techno. Wydawał m.in. w kanadyjskiej wytwórni Silent Season, ale też dla Phorma, Minicromusic, STRIKT czy Technosoul. Razem z Michałem Wolskim w Radiu Kampus prowadzi audycję „Fünfte Strasse”, w której stara się promować także polskich producentów. W najbliższy piątek o 19:30 Błażej otworzy Circus Tent podczas tegorocznego Audioriver Festival.

Czego ostatnio słuchasz?
Niezmiennie słucham bardzo dużo techno i elektroniki. Najczęściej sprawdzam wydania moich ulubionych artystów oraz wydawnictwa które śledzę (dla przykładu: The Gods Planet, Semantica, Silent Season, Informa, Anulled rec., Hypnus, Kontra Music, Spazio Disponibile, Pole Group, Outis, Raster Noton i wiele wiele innych, których nie sposób tutaj wymienić). Słucham także sporo podcastów, w których często znajduję rzeczy do których samemu ciężko byłoby mi dotrzeć. Wszystko to dzięki cotygodniowej audycji Fűnfte Strasse, którą prowadzę wraz z Michałem Wolskim już od ponad 6 lat w warszawskim Radio Kampus. Co niedzielę przynosimy do studia nowe utwory więc staram się wyszukiwać coś ciekawego w każdym tygodniu niezależnie od tego czy wyszły niedawno czy są już traktowane jako starocie. To plus praca studyjna gdzie słucham własnych rzeczy podczas pracy pochłania mi większość czasu. Czasem jednak zaglądam do szuflady z jazzem, który też bardzo lubię. Mam także na płytach kilka sentymentalnych staroci do których raz na jakiś czas wracam.


The Gods Planet – „Ascending”


Donato Dozzy – „Aurora”

Nad czym obecnie pracujesz?
Obecnie bardzo dużo się dzieje zatem wymienię tylko kilka rzeczy. Aktualnie czekam na mastering dwóch moich kolejnych wydawnictw. Niedawno skończyłem pracę nad remiksami dla dwóch polskich labeli International Day Off i Lost in Ether. Pracuję również nad dwoma solowymi epkami oraz jedna wspólna z Modvs, która jest już właściwie na ukończeniu. Dodatkowo przygotowuję dwa nowe występy Live, które zaprezentuję kolejno na Audioriver 29.07.2016 i Open Source Art Festival w Sopocie 09.09.2016. Poza tym jestem też na etapie planowania czwartego sezonu mojego projektu Why So Silent. Cyklu który łączy w sobie muzykę elektroniczną na żywo (Techno, Ambient) i kino nieme. Zapraszam już powoli artystów na kolejne jesienne miesiące oraz wybieram filmy na każde z poszczególnych wydarzeń. Mam również do nagrania kilka podcastów na które brakuje mi nieco czasu a bardzo chciałbym je wreszcie nagrać.


Błażej Malinowski – „Eclipse”

Jaki cudzy koncert/set zrobił ostatnio lub w ogóle na Tobie największe wrażenie?
Jakiś czas temu słuchałem po raz kolejny Live Rrose oraz setu Cio D’or i oba zrobiły na mnie bardzo duże wrażenie. Ostatni Live Dadub nagrany w Boiler Room wracał do mnie ostatnio kilkukrotnie. Pamiętam również bardzo dobrze set Mike Parkera zagrany podczas jednej z imprez Technosoul w Warszawie oraz jego Live na zeszłorocznym Atonal. Występ Samuel Kerridge to także było wspaniałe zwieńczenie tego festiwalu. Mam jeszcze w pamięci kilka live actów z mojego projektu Why So Silent, chociażby występ Jacka Sienkiewicza, który do tej pory mi się przypomina i bardzo żałuję, że nie został nagrany. Absolutnego i długofalowego faworyta nie mam, co w sumie bardzo mnie cieszy bo cały czas odnajduję coś nowego. Im dłużej zastanawiam się nad tym pytaniem, tym więcej przypomina mi się występów, które wywarły na mnie duże wrażenie więc może na tym poprzestanę…


Dadub Boiler Room Berlin Live Set


Mike Parker live, Atonal Berlin

Fotografia: Kasia Kwiatkowska

www.soundcloud.com/menesmusic
www.facebook.com/malinowskiblazej

www.discogs.com/artist/2927267-Blazej-Malinowski
www.facebook.com/funftestrassemusic/Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy