Wpisz i kliknij enter

Charlotte Isabelle – Monad XXIII

Uwaga: talent dużego formatu!

Charlotte Isabelle ma wąsy i brodę – do tego razy dwa. Nowym nabytkiem wytwórni Lucy’ego nie jest bowiem producentka o takim imieniu i nazwisku, ale francuski duet ukrywający pod tym pseudonimem swoją tożsamość. Cztery utwory z „Monad XXIII” to jego debiut pełną gębą – bo projekt ten nigdy wcześniej nie opublikował żadnego wydawnictwa.

„Anaba” uderza mocą tribalowego techno, w którym jest jednak miejsce nie tylko na połamane rytmy, ale też industrialne efekty i niepokojąc dźwięki rodem z muzyki współczesnej. Rwany bit niesie również „Geridoo” – tym razem towarzyszą mu jednak wysamplowany skądś nerwowe werble, które wraz z rozedrganą elektroniką tworzą nastrój narastającej grozy.

Kulminację tych wątków przynosi „Desba”. Kompozycję wiedzie hipnotyczny motyw perkusyjny o metalicznym brzmieniu. Nakładają się nań zawodzące drony i mechaniczne stuki, tworząc połączenie plemiennego industrialu z kraut rockiem. Całość wieńczy „Antakarana” – psychodeliczna miniatura, tworzona przez oldskulowe dźwięki rodem z horrorowych soundtracków z lat 60.

Właściwie nie wiadomo nic o Charlotte Isabelle – cztery utwory francuskiego duetu zamieszczone na „Monad XXIII” wskazują jednak, że naprawdę mamy do czynienia z talentem dużego formatu. Każdy z nich jest daleki od jakichkolwiek schematów i konwencji. Niby to techno – ale z minuty na minutę coraz bardziej oddalające się od kanonu gatunku. Czekamy na więcej!

Stroboscopic Artefacts 2016

www.stroboscopicartefacts.com

www.facebook.com/StroboscopicArtefactsJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy