Wpisz i kliknij enter

Nowy album The Orb w drodze

„COW/Chill Out, World!” ukaże się już 14 października nakładem kolońskiej wytwórni Kompakt.

Tytuł płyty nawiązuje w oczywisty sposób do legendarnego klasyka muzyki ambient – „Chill Out” The KLF z 1990 roku, w realizacji którego uczestniczył również Dr Alex Paterson. Jego kolega – Thomas Fehlmann wyjaśnia jednak, że to raczej przyjazna sugestia: „Nie chcemy przywoływać dawnych klimatów w nostalgicznym nastroju. Ale obserwując to,  co dzieje się dokoła na początku XXI wieku, mamy wrażenie, że ludzie powinni naprawdę usiąść w spokoju  i trochę wyluzować zanim zniszczą sami siebie”.

Album ma być najbardziej ambientowym dziełem The Orb w jego dyskografii. Materiał, który nań trafi powstawał przez sześć miesięcy w podróży podczas trasy koncertowej, co jak określają artyści, popchnęło ich do „cennych i spontanicznych chwil laptopowej kreatywności”. Wiele dźwięków, które usłyszmy na płycie zostało zarejestrowanych na zwykłym iPhonie. Występy wpłynęły również na świetne na pracę Alexa i Thomasa w studiu. „Ponad 300 koncertów, które ostatnio daliśmy, sprawiło, że potrafimy się już porozumiewać bez słów” – podkreśla Fehlmann.

W pracach nad albumem wsparli duet dwaj znani muzycy – producent i basista Kiling Joke – Youth – wielokrotnie już wspomagający The Orb w studio oraz Roger Eno, brat  słynnego Briana, również ambientowy twórca. Ten ostatni ozdobił dźwiękami swego fortepianu trzy kompozycje z zestawu, nadając im nieco neoklasyczny ton. Wbrew tytułowi nie słychać go za to w utworze „9 Elms Over River Eno (Channel 9)”, który powstał wyłącznie z dźwięków zarejestrowanych podczas wizyty The Orb na Moog Festivalu w USA, gdzie ponoć naprawdę istnieje rzeka o nazwie Eno.

Tracklista „COW/Chill Out, World!”:

01/A1. First, Consider The Lillys
02/A2. Wireless MK2
03/A3. Siren 33 (Orphee Mirror)
04/A4. 4am Exhale (Chill Out, World!)
05/B1. 5th Dimensions
06/B2. Sex (Panoramic Sex Heal)
07/B3. 7 Oaks
08/B4. Just Because I Really Really Luv Ya
09/B5. 9 Elms Over River Eno (Channel 9)
10/B6. The 10 Sultans Of Rudyard (Moo Moo Mix)Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy