Wpisz i kliknij enter

3 pytania – KVBA

W naszym cyklu mikrowywiadów gościmy jeszcze przed ich oficjalnym debiutem duet KVBA.

Zespół KVBA tworzą Kuba Holak (ex-Kumka Olik; Małe Miasta) i Kuba Zublewicz (Neony). Ich wspólna twórczość łączy brzmienia eksperymentalnej elektroniki, idm i house generowany w dużym stopniu za pomocą żywych instrumentów. Wśród inspiracji, o których wspomina duet, warto wymienić m.in. grupę Boards of Canada, skandynawski house w klimatach Todda Terje oraz styl takich wytwórni jak WARP, Night Slugs, Erased Tapes czy Ghostly.


KVBA – „Diurnal”

Czego ostatnio słuchacie?
Na wysokiej rotacji mamy dwie EP-ki: Trashlagoon – “Madhira” z ubiegłego roku i nową Rival Consoles – “Night Melody”.


Trashlagoon – „Marouki Knows”


Rival Consoles – „Pattern Of The North”

Nad czym obecnie pracujecie?
Kończymy debiutancki album, w tej chwili dajemy ostatnie szlify większości numerów i czekamy na nagrywki gości, w okolicach końca września chcielibyśmy mieć ten materiał zmiksowany i gotowy do wydania. Poza tym cały czas pracujemy nad udoskonalaniem naszych koncertów, a w kolejce czeka jeszcze kilka remixów dla naszych znajomych i przyjaciół.


Albo Inaczej: „Minuty” (KVBA Remix)

Jaki cudzy koncert/set zrobił ostatnio lub w ogóle na Was największe wrażenie?
Ograniczając się tylko do roku 2016, na pewno Gidge w poznańskim LABie – uwielbiamy ich longplay z ub. roku, a na żywo ten materiał jeszcze zyskał na dynamice i emocjach. Doskonała rzecz, szkoda, że tak rzadko koncertują. Dalej – zdecydowanie Pantha du Prince ze swoim The Triad – super koncert na Offie. Na Audioriver z pewnością Kölsch, jest mistrzem tańca na linie rozciągniętej między szlachetnością i “obciachem”. Honorable mentions: Christian Löffler na Kaskada Festival i Fatima Yamaha na Audioriver.


Gidge – „You” (live)


Pantha Du Prince @ OFF Festival 2016 Katowice

fot. Zosia Paśnik
https://www.facebook.com/kvbamusic
https://soundcloud.com/kvbamusicJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy