Wpisz i kliknij enter

Oráculo Records

Przegląd nowości z katalogu hiszpańskiego wydawcy.

Wytwórnia Oráculo Records powstała pod koniec roku 2014 z inicjatywy Nico Cabanasa
i Vanessy Asbert w słonecznym kurorcie Lloret de Mar (rozsławionym przez Polsatowskie Pamiętniki z wakacji). Oficyna zajmuje się wydawaniem niskonakładowych winylowych wersji singli, maksi singli i EP-ek artystów z nurtu darkwave (a także pokrewnych, jak synth-pop oraz nowa i zimna fala). Pełna oferta labelu liczy obecnie 29 wydawnictw, w tym m.in. minialbumy Agent Side Grinder, Synths Versus Me, Neon Electronics i The Hacker And HIV+.

Najnowsze propozycje Oráculo Records (wrzesień/październik 2016):

Blind Delon – Edouard 

Debiutancka płytka projektu z Tuluzy prowadzonego przez Mathisa Kolkoza, producenta i założyciela Kolkoz Records. Trzy premierowe kawałki plus gościnny mix w wykonaniu Drvg Cvltvre. Oszczędne w środkach synth-popowe granie z wpływami gotyku.


Future Holograms – Valentine

Dream-popowa instrumentalna miniatura autorstwa Jamie’ego Leroux, amerykańskiego artysty z Detroit.


Synths Versus Me – The Confession

Udany mariaż syntezatorowej melancholii z tanecznymi rytmami. The Confession to ostatnia, jak dotąd, produkcja duetu utworzonego przez właścicieli Oráculo Records, a zarazem zapowiedź ich trzeciego (po Auferstehung i Tormento) pełnowymiarowego albumu.

Derriere Le Miroir – A Handful Of Memories

Sentymentalny powrót do lat 90. ubiegłego wieku. Muzyczna wizytówka niemieckich nowofalowców, podsumowująca najbardziej płodny okres w ich karierze (lata 1992-96). Krążek zawiera 7 chwytliwych gitarowo-elektronicznych kompozycji w stylu określanym przez grupę jako sensitive wave-pop.

Various Artists – MINIMAL SIGNALS II EP

Druga już część sztandarowej składanki wytwórni. Tym razem swoich nagrań użyczyli: hiszpański producent electro Mynationshit, kalifornijska załoga Julien-K, a także projekty Cold Colors, DSX i Future Holograms.

Ivy’s Void – Ivy’s Void

Pod szyldem Ivy’s Void od niedawna występują i nagrywają panowie Philipp Läufer i Theo Zeitner. Dwójka berlińczyków ukierunkowanych na coldwave i shoegaze. Winylowy mini-debiut formacji przynosi miks wszystkiego co najlepsze w obu wspomnianych gatunkach. Motoryczne linie basu, ściany dźwięku, beznamiętne wokale i odrobina melodii w tle. Fani She Past Away będą zachwyceni. Entuzjaści Nothing.Existed poczują się jak w domu.


To tyle. Udanych zakupów.

______________

Facebook 
Bandcamp Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy