Wpisz i kliknij enter

AL-90 – Cheremushki Groove

Najprawdopodobniej najlepszy lo-fi house w tym roku. Prosto z Murmańska.

Rosyjska scena niszowej tanecznej elektroniki obfituje w nowe twarze. Poza młodymi artystami z Moskwy, takimi jak Buttechno, Lapti, czy Kedr Livanskiy, w gronie tym znajduje się także pochodząca z Murmańska AL-90 i jest to bez wątpienia kolejna postać, którą warto na tej scenie śledzić. Po raz pierwszy usłyszeliśmy o niej cztery lata temu za sprawą epki Mechanism Of Self​-​Destruction. W następnych wydawnictwach artystka zrezygnowała jednak z burialopodobnych rytmów garage/downtempo prezentowanych na debiutanckim wydawnictwie na rzecz charakterystycznego, lekko zgaszonego, melodyjnego house’u. Jej dwie kolejne epki ukazały się w gruzińskim Zip Sound Recordings oraz brytyjskim Reckno. Na szczególne pochwały zasługuje jednak, ostatnia na ten moment, kaseta jej dzieła – CODE-915913 wydana dwa lata temu przez label Fuselab.

Po trzyletniej przerwie AL-90 powraca z epką Cheremushki Groove. Płyta nagrana dla brytyjskiego Tape Throb zawiera trzy premierowe produkcje, którym towarzyszy remiks autorstwa współzałożyciela labelu – Andrew Morrisona, czyli The Cyclist. W tytułowym Cheremushki Groove skomponowanym przez Rosjankę wspólnie z Monokle, zgrabne melodie wystukiwane na Moogu perfekcyjnie spajają się w tle z pulsującym basem i samplami wędrujących gdzieś dookoła zapętlonych wokali, przywodząc na myśl niektóre z produkcji Willie’go Burnsa, czy Legowelta. Pozytywne house’owe rytmy AL-90 znajdują swoje dalsze rozwinięcie w parkietowym Fluid oraz wspomnianym, mocno basowym, remiksie The Cyclist. W otwierającej drugą stronę krążka partii Cataract magiczny klimat dyktują już z kolei okraszone subtelnymi padami rytmy hardcore.

Dziesięciu losowo wybranych nabywców płyty z bandcampa Tape Throb otrzyma dodatkowo ręcznie wykonaną slipmatę labelu. To kolejny argument na to, żeby nie zwlekać z kupnem tego krążka!

 Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy