Wpisz i kliknij enter

Phattcut – I/O Vert EP

Owadzia elektronika.

Łukasz ”Phattcut” Gołąbek to pochodzący z Kłodzka producent oraz absolwent gitary w Instytucie Jazzu i Muzyki Estradowej na PWSZ w Nysie. Współzałożyciel MOQHA oraz producent w RUNO wraca z drugą EP’ką, którą już od kwietnia tego roku możemy sprawdzać na głośnikach i słuchawkach.

Pierwsze dźwięki intro to subtelne szarpnięcia za struny gitary, nadciągające z oddali zglitchowane akcenty oraz przyjemny scratch na nieznanym pogłosie. Delikatne bębenki urozmaicają tło utworu, a pojawiające się co jakiś czas akordy nadają temu obrazowi idylliczny pierwiastek. Płynnie przechodzę do odsłuchu „Ugh”, gdzie kanonady dzwoneczków niesione są na stanowczej stopie oraz przepastnych wstęgach syntezatorów. Nagłe spiętrzenie otwiera teatr działań potężnych trąb oraz kolosalnych uderzeń perkusyjnych talerzy. Bit zostaje przełamany werblem z poklaskiem a pourywane wokalizy przypominają dokonania ESKMO.

W „Dao” parkiet zadrżał pod wpływem tektonicznych fal subbasu. Brzęczące cykady przyniosły sprzężone i piszczące fale syntów a linię basu przepuszczono przez wtyczkę zbliżoną do vangruada. Nagłe spowolnienie to znak rozpoznawczy Łukasza, który umiejętnie łączy ciepłe wokalizy z niebiańskimi padami oraz podźwiękami zbliżonymi do wychodzących na plażę krabów. Ostatni dźwięk. Szum morza. Spokój.

„Lootus” z jego przewieszonymi na sinusoidach syntezatorkami oraz rozedrganymi wokalami, przedstawia obraz zachodzącego słońca na tle rozpalanego ogniska przy brzegu niebieskiego akwenu. Struny drgają pod wpływem przelatujących świerszczy, a trzaskające od wysokiej temperatury drewno podkreśla intrygujące brzmienie werbla.

„Tree of Life” godnie kontynuuje przygodę z pociętymi i poszarpanymi dźwiękami, a spiętrzone wokale rosną na skali zakłóceń. Warczący beat wprowadza pośpieszny beat w stylu d’n’b, aby chwilę później ponownie przełamać go tempem zbliżonym do 140 bpm.

Przy ostatnich dźwiękach dogasającego ogniska wysłuchuję outro oraz spoglądam w niebo. Chwilę później witam nowy dzień. Naprawdę dobra i przyjemna produkcja.

Kwiecień 2017

Phattcut FB

Runo FB

MOQHA FB

 

 Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy